Dr Artur Dąbrowski w Radio Maryja: „Zaprosimy ambasadorów na marsze za życiem”.

Read Time:2 Minute, 48 Second

W czwartek, 19 maja o godz. 16.00. gościem „Aktualności dnia” w Radio Maryja był dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. W audycji dr Dąbrowski odnosząc się do wtorkowego procederu wywieszania przed warszawskimi ambasadami z okazji dnia przeciw homofobii, bifobii oraz transfobii, tęczowych flag.

„Chciałbym, aby dyplomaci uczcili tak rocznicę odzyskania niepodległości Polski czy święto Chrztu Polski”, stwierdził prezes częstochowskiej Akcji Katolickiej. Dodała przy tym, że ambasadorowie unikają marszów dla życia i rodziny. W tym kontekście prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej nie omieszkał w eterze nadmienić, że nie zdarzyło się jednak spotkać ambasadora jakiegokolwiek kraju na marszu dla życia i rodziny. W związku z tym faktem, nie omieszkał stwierdzić: „Serdecznie zapraszam na marsze życia i rodziny”.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z wywiadem, którego Radio Maryja udzielił dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

 

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Poprzez wywieszanie tęczowych flag przed ambasadami w Warszawie pozbawiono nas bezstronności. Chciałbym, aby dyplomaci uczcili tak rocznicę odzyskania niepodległości Polski czy święto Chrztu Polski. Utożsamianie się z transfobią czy bifobią jest zachowaniem żenującym i niegodne dyplomatów, którzy powinni rozładowywać napięcia społeczne – powiedział dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, na antenie Radia Maryja w czwartkowej audycji „Aktualności dnia”.

We wtorek przed ambasadami w Warszawie pojawiły się tęczowe flagi w ramach tzw. dnia przeciw homofobii, bifobii i transfobii. O sprawie pisał między innymi „Nasz Dziennik” w artykule „Zaprosimy ambasadorów na marsze za życiem”. w artykule „Zaprosimy ambasadorów na marsze za życiem”. 

– Jaki byłby problem, gdyby ambasada polska na terenie kraju Unii Europejskiej wywiesiła rosyjską flagę. Na nasz kraj skierowana zostałaby potężna nagonka. Wiemy dokładnie, jakie wartości płyną z wykładni wojennej Władimira Putina. To byłby wielki szok. Natomiast jeżeli weźmiemy pod uwagę, że do Polski przyjeżdża ambasador danego kraju i wywieszany jest symbol lewicowej ideologii – który promuje „wartości” będące w opozycji do wartości, na jakich ukonstytuowana jest Polska – to dane kraje pokazują, z jakim rodzajem ideologii się identyfikują. Pozbawili więc nas bezstronności. Chciałbym, aby uczcili tak rocznicę odzyskania niepodległości Polski czy święto Chrztu Polski. Utożsamianie się z transfobią czy bifobią jest zachowaniem żenującym i niegodnym dyplomatów, którzy powinni rozładowywać napięcia społeczne – zaznaczył dr Artur Dąbrowski.

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Ambasadorowie unikają także marszów dla życia i rodziny. W tym kontekście prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej wskazał, że „środowiska LGBT nazywają wydarzenia promujące życie od poczęcia ideologią lub tzw. światopoglądem chrześcijańskim”.

– Nie zdarzyło się jednak spotkać tam ambasadora danego kraju. Serdecznie zapraszam na marsze życia i rodziny. Wyślemy zaproszenia i zobaczymy. (…) Przyjdźcie i bądźcie razem z nami. Wtedy będziemy mogli powiedzieć, że poszukujecie pełnego obrazu rzeczywistości w Polsce, a nie poddajecie nas dyktaturze relatywizmu, sugerując, że macie jedyną słuszną narrację, że tylko osoby LGBT mają swoje prawa – zwrócił się do ambasadorów gość Radia Maryja.

Może być zdjęciem przedstawiającym ludzie, broda, ludzie stoją, na świeżym powietrzu i tekst „PR POLICJA POLICJA POL”

Dr Artur Dąbrowski powiedział, że „jeżeli dyplomaci nie skorzystają z zaproszenia, to wykluczą się z – jak to mówią – przestrzeni tolerancji dzieci, w imieniu których będziemy szli przez wiele miast”.

– Chodzi o osoby najbardziej bezbronne i wykluczone, które chciałyby widzieć światło dzienne, poznać swoich rodziców. Ambasador musiał widzieć, jakie flagi pojawiały się na czarnych marszach czy jakie wieszano na świętych symbolach naszej wiary; widział, kto dewastował kościoły. Utożsamiając się z takim systemem ten człowiek pokazuje, że wyklucza katolików w Polsce. Jest jednak szansa równowagi, mimo różnicy zdań. Zapraszamy na spotkanie i rozmowę – wskazał prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Cała rozmowa z dr. Arturem Dąbrowskim dostępna jest poniżej

Kamil Stolarski
Źródło radiomaryja.pl

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Tęczowe ambasady – Dr Artur Dąbrowski dla „Naszego Dziennika”.
Next post Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa w oczekiwaniu na relikwie św. Jose Sancheza.