D. Matecki i A. Dąbrowski o brudnej kampanii lidera PO na łamach „Naszego Dziennika”.

Read Time:1 Minute, 24 Second

Na łamach wtorkowego wydania „Naszego Dziennika”, prezes Fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu i szef struktur Solidarnej Polski, Dariusz Matecki oraz prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, dr Artur Dąbrowski, komentują piątkowe wstąpienie Donalda Tuska, w którym lider opozycji stwierdził m. in., że „rozdział Kościoła od państwa musi nastąpić natychmiast”.

Źródło zdjęcia naszdziennik.pl

W wypowiedzi udzielonej redaktorowi Rafałowi Stefaniukowi, dr Dąbrowski zauważa, że narracja Donalda Tuska pozbawiona jest sensu, ponieważ nie orientuje się on w ogóle w rzeczywistości kościelnej. Dla kilku procent w sondażach Tusk prezentuje fałszywy obraz Kościoła. W ocenie dr. Artura Dąbrowskiego Donald Tusk „przestał pełnić funkcję Don Kichota polskiej polityki, to jest Sancho Pansa – wierny giermek spadkobierców rewolucji obyczajowej, która zmieniła Europę”.

Dariusz Matecki podkreśla z kolei, że Tusk uderza w tzw. antyklerykalne tony, „gdyż widzi w tym wyborczą szansę dla siebie”. Ponadto, w opinii Mateckiego, słowa byłego przewodniczącego Rady Europejskiej oraz obecnego szefa Europejskiej Partii Ludowej, „mogą być impulsem do ataków na pewne grupy, czy osoby związane z Kościołem katolickim”. Taka wypowiedź Tuska mogą być odbierane przez część jego zwolenników jako przyzwolenie na wandalizm i akty agresji”, twierdzi Matecki.

Źródło zdjęcia naszdziennik.pl

Dr Dąbrowski twierdzi, że „niechęć do Kościoła katolickiego będzie główną areną walki między Platformą Obywatelską a szeroko rozumianą lewicą o elektorat antykatolicki”. Prezes częstochowskiej Akcji Katolickiej zachęcił również przewodniczącego EPL Donalda Tuska do tego, aby „pochylił się nad świętym nauczaniem Kościoła katolickiego i skorygował swoje błędne tezy, które w przestrzeni publicznej ogłasza jako dogmaty”.

Zachęcamy do lektury wtorkowego wydania „Naszego Dziennika” (24.05.22) w wersji papierowej i elektronicznej. Jak zawsze, wiele ciekawych artykułów i wskazówek, wśród nich i ten z wywiadem udzielonym przez prezesa Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej dr. Artura Dąbrowskiego.

Kamil/BrońKrólowej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Ośmioklasiści – Jesteśmy z Wami.
Next post „ŻYCIE, TO COŚ WIĘCEJ!” – ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE MŁODZIEŻY NA JASNEJ GÓRZE.