Częstochowski Marsz dla Życia i Rodziny

Read Time:2 Minute, 41 Second

Gościem piątkowej audycji „Senior w eterze” był prezes Fundacji dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II, Grzegorz Nienartowicz. W audycji, dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej omówił szczegóły organizowanego w Częstochowie najbliższą niedzielę Marszu dla Życia i Rodziny, przypominając radiosłuchaczom, że tegoroczny Marsz przejdzie ulicami duchowej stolicy Polski 29 maja. „Wydarzeniu towarzyszyć będzie hasło: „Po stronie życia!” Jak zaznaczył Grzegorz Nienartowicz marsz jest wielką promocją życia oraz próbą zwrócenia uwagi na fakt, że prawo do życia stanowi fundament w życiu rodziny, narodu i cywilizacji.

Prezes Fundacji dla Życia i Rodziny zachęcał słuchaczy Radia Jasna Góra do przyłączenia się do inicjatywy. Apelując nie tylko do zainteresowanych powiedział: „Ubierzmy się na biało, wyjdźmy na spacer, skupmy się w tym dniu na osobach nam najbliższych, na rodzinie, na wspólnym świętowaniu. Dajmy świadectwo jak piękne jest życie i rodzin”.

W nawiązaniu do ubiegłotygodniowych obietnic składanych na łamach „Naszego Dziennika” i Radia Maryja, w których dr Dąbrowski zapewniał o zaproszeniu ambasadorów na marsze prorodzinne. Przypominając wraz z prezesem Nienartowiczem okoliczności i proceder wywieszania tęczowych flag przed warszawskimi ambasadami z okazji dnia przeciw homofobii, bifobii oraz transfobii, poinformowali, że stosowne zaproszenia zostały wysłane do akredytowanych w Polsce ambasadorów. „Zawarliśmy w nich prośbę o przyłączenia się do tego wydarzenia. Wkrótce takich marszy będą tysiące. Z pewnością znajdą czas, aby wziąć w którymś z nim udział”, powiedział Dąbrowski. Z kolei Nienartowicz dodał, że zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny do Częstochowy w dniu 29 maja. „Jeżeli obowiązki wykluczą taką możliwość zapraszamy na promocję rodziny do Radomska w dniu 5 czerwca.

Jak oznajmiono w eterze, na tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny zaproszono ukraińskich uchodźców, którzy aktualnie przebywają w Częstochowie oraz Radomsku. Spotkajmy się w Częstochowie ukazując z głębi serc i sumień piękno naszych wspaniałych rodzin.

Krzysztof

Program Marszu dla Życia i Rodziny w Częstochowie 29.05.2022 r:

10:00-18:00 – Rodzinny Festiwal Gier Planszowych ZGRYWUS – Hala Sportowa ul. Żużlowa 4

16:00 – Msza św. w Archikatedrze św. Rodziny

16:45 – Zbiórka uczestników marszu na placu przed Archikatedrą św. Rodziny – przemarsz Alejami NMP

17:45 – Zakończenie marszu na Błoniach Jasnogórskich

18:00 – Spotkanie rodzinne na błoniach jasnogórskich:

– Wręczenie nagród za udział w konkursach dla dzieci i młodzieży,
– Występ zespołu Kana Band z Ukrainy – Hristina Pidlisetska (wokal) i Les Kaplunskyi (gitary) oraz Zakhar Valaga (skrzypce) oraz gościnnie Marcin Pospieszalski (bas) i Nikodem Pospieszalski (perkusja).
– Występ zespołu ,,To znaczy” z częstochowskiego TZN-u pod kierunkiem katechety Jana Wilka.


Цьогорічний Марш за життя та родину пройде вулицями Ченстохової 29 травня!

Одягнімося в біле, підемо на прогулянку, зосередимося на своїх близьких, на сім’ї та на спільному святкуванні. Давайте будемо свідчити, як прекрасні життя та сім’я!

Програма:

10:00-18:00 – Сімейний фестиваль настільних ігор ZGRYWUS – Спортивна зала вул. Жужлова 4

16:00 – Свята Меса в соборі св. Сім’ї

16:45 – Зустріч учасників ходи на площі перед собором св. Сім’ї
– хода проспектом Пресвятої Діви Марії

17:45 – Завершення походу на Блоню
Ясна Гура

18:00 – Сімейні зустрічі на Ясній Гурі:

– нагородження призами за участь у дитячих та юнацьких конкурсах;

– виступ гурту Kana Band з України – Христина Підлісецька (вокал) і Лесь Каплунський (гітари) і Захар Валага (скрипка), а також Марцін Поспєшальський (бас) і Нікодем Поспішальський (ударні).

– виступ гурту «To ie» Ченстоховської TZN під керівництвом катехита Яна Вілька.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Należy odrzucić skandaliczny projekt.
Next post Dziś w liturgii po raz pierwszy wspominamy Prymasa Tysiąclecia.