Parafialny Odział AK promuje rodzinę w Działoszynie.

Read Time:1 Minute, 35 Second
Źródło zdjęcia: Małgorzata Frańczak POAK/Działoszyn

W niedzielne popołudnie 29 maja 2022 r. w Działoszynie odbył się IV Dzień Rodziny. Organizatorem spotkania był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej z prezes Małgorzatą Frańczak oraz działoszyńskim proboszczem parafii św. Marii Magdaleny ks. Janem Skibińskim.

Tradycyjnie centralnym punktem inicjatywy byłą integracja środowiska rodzinnego, gminnego oraz parafialnego. Wydarzenie miało olbrzymi wpływ na młode pokolenie, które z Dnia Rodziny odebrało lekcję z czytelnym przekazem, że dobrej zabawie w każdym środowisku nie musi towarzyszyć alkohol.

Dzięki fantastycznej pogodzie, w słoneczne popołudnie na na placu tuż za plebanią zgromadziło się wiele działoszyńskich rodzin oraz osób związanych z Akcją Katolicką oraz parafią św. Marii Magdaleny. Piknik rodzinny swoimi występami uświetniły dzieci i młodzież Działoszyna. Wśród nich występujących zespołów szczególnym zainteresowaniem cieszyły się występy mażoretek VIVA oraz grup wokalnych z Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Działoszynie.

Niezwykle ciekawą inscenizację o charakterze paschalnym ze swymi podopiecznymi ze szkoły przygotował ks. Piotr uczniami przygotował. Swoją obecnością zaszczyciły miejscową społeczność osoby ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Niżankowicach.

Konferansjerem IV Dnia Rodziny była Julita Bociąga, która swoim talentem i poczuciem humoru zdobyła serca uczestników uroczystości. Na Dniu Rodziny nie zabrakło funkcjonariuszy policji oraz strażaków z OSP. Panowie w mundurach nie tylko czuwali nad bezpieczeństwem, ale udostępnili dzieciom swoje wozy służbowe i przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa i bezpiecznego zachowania się na drodze.

Dla najmłodszych uczestników wydarzenie przygotowano wiele atrakcji. Jednak punkt kulminacyjny stanowił obdarowanie dzieci paczkami i upominkami, które przygotowali członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Podczas pikniku nie zapomniano o uchodźcach z Ukrainy. To właśnie im dedykowany był charytatywny kiermasz, z którego dochód przeznaczony był na wsparcie rodzin ukraińskich.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy uświetnili i wsparli materialnie i rzeczowo niniejsze wydarzenie. Dziękujemy Rycerzom Kolumba działającym przy naszej parafii za pomoc w organizacji Dnia Rodziny. Dziękujemy za okazane wsparcie Burmistrzowi UMiG Działoszyn, Prezesowi Cementowni Warta, firmie Edmal Malatyńscy oraz Jorg Kukuła.

Małgorzata Frańczak, wiceprezes DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Nie można brnąć bezkrytycznie w tzw. nowoczesność”.
Next post „Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym”.