II Ogólnopolski Kongres Różańcowy na Jasnej Górze.

Read Time:1 Minute, 18 Second

„Uczynić różaniec modlitwą wszystkich” to hasło dwudniowego Ogólnopolskiego Kongresu, który w dniach 4-5 czerwca odbywał się na Jasnej Górze. Kluczowe zadanie inicjatywy polegało na ukazaniu autentycznej siły i mocy modlitwy różańcowej, którą w Kościele realizuje różnorodne wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia.

Kongres wpisuje się w niezwykle ważną rolę ukazującą misję i rolę modlitwy różańcowej w apostolskim dziele ewangelizacji świata. Kongres był również okazją dziękczynienia za beatyfikację założycielki Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiana Wiary Pauliny Jaricot. Na zaproszenie organizatorów na kongres przybył gość specjalny – sekretarz pomocniczy Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów i przewodniczący Rady Wyższej Papieskich Dzieł Misyjnych, abp Giovanni Pietro Dal Toso.

Główne uroczystości miały miejsce w sobotę. O godz. 11.30 sprawowana była Eucharystia jako dziękczynienie za beatyfikację Pauliny Jaricot i 200-lecie Dzieła Rozkrzewiana Wiary. Mszę św. koncelebrowanej przewodniczyli abp. Dal Toso, abp. Wacław Depo, bp. Jan Piotrowski razem z przybyłymi na Jasną Górę przedstawicielami Episkopatu Polski.

W wydarzeniu uczestniczył prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej oraz liczni przedstawiciele Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej z naszej archidiecezji. Z pewnością każdemu członkowi Akcji Katolickiej bliska jest modlitwa różańcowa. Warto również w naszych inspiracjach związanych z pooszukiwaniami nowych wzorców życia duchowego, zaprzyjaźnić się z bł. Pauliną Jaricot. Nowa błogosławiona Kościoła katolickiego odpowiadając na wezwania epoki stworzyła ponadczasowe duchowe przedsięwzięcie, które trwa do dziś. Mimo upływu czasu przekonujemy się, że jej słowa, chociażby taka wypowiedź: „Żywy Różaniec wydaje wszelkiego rodzaju wyborne owoce. Maryja ze swego pola róż prowadzi nas do źródła życia”, pozostaną zawsze aktualne. Naśladujmy nie tylko wiarę, ale odwagę w apostolskim czynie bł. Pauliny.

Renata Olczyk, wiceprezes DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Dziś w „Naszym Dzienniku” dr Dąbrowski o dyktaturze lgbt.
Next post „Pięćdziesiątnica – wylanie Ducha Świętego”.