Sobotnie zajęcia w Klubie Seniora.

Read Time:1 Minute, 2 Second

Jak sobota, to oczywiście zajęcia w Częstochowskim Klubie Seniora Akcji Katolickiej. Na godz. 14.00 do parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Częstochowie licznie przybyła grupa seniorów, aby wziąć udział w kolejnych zajęciach. Wspólnie spędzony czas „dojrzałej młodzieży” minął na ciekawych wykładach oraz integracji z poczęstunkiem.

Prowadzone wykłady poruszały zagadnienia z bezpieczeństwa, profilaktyki z zakresu gerontologii, planowania spędzania czasu wolnego oraz „duchowej” wycieczki do Kijowa. Historię Ukrainy oraz Kijowa, przybliżyła seniorom Pani Danusia. W wykładzie ubogaconym prezentacją wyposażoną w zdjęcia, opowiedziała o tym, jaką historię kryją za sobą przepiękne miejsca Kijowa.

Slajdy przedstawiające Kijów, stolicę Ukrainy, największe miasto w kraju, wyróżniające się wieloma, niezwykłymi zabytkami, zdobyły serca naszych podopiecznych. Przekazywana historia kraju, a przede wszystkim historia władania Olega Mądrego, przyjęcia chrztu przez Włodzimierza Wielkiego, władcę Rusi Kijowskiej, najazd Tatarów z1240 roku, funkcjonowanie Ukrainy po powstaniu Chmielnickiego, poprzez czasy komunistyczne aż do rozpadu Związku Sowieckiego, absorbowała uwagę seniorów.

Dziękując Państwu za tak liczną frekwencję, zapraszam na kolejne zajęcia, o których informacje znajdują się w waszych notatkach i grafikach. Dziękuję również ks. Radosławowi Rychlikowi, prezesowi Arturowi Dąbrowskiemu za wykłady i przekazane informacje. Szczególne wyrazy uznania kieruję do wszystkich podopiecznych naszego Klubu, którzy służą nam pomocą w przygotowaniu spotkań.

Renata Olczyk, prezes fundacji „Czyn Katolicki”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post W sobotę 11 czerwca – Rozpoczną się obchody beatyfikacyjne 10 elżbietańskich męczenniczek.
Next post „Widzisz Trójcę, widząc miłość”.