Odznaczeni medalem „ZA DZIEŁO APOSTOLSTWA”.

Read Time:1 Minute, 54 Second

Podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Akcji Katolickiej na Jasną górę w dniu 18. czerwca w częstochowskiej archikatedrze Świętej Rodziny wyróżniono szczególnie zasłużonych członków Akcji Katolickiej oraz osoby, które w wyjątkowy sposób wspierają Akcję Katolicką.

W bieżącym roku Medalem „Za dzieło apostolstwa” Kapituła wyróżniła następujące osoby: Urszulę Furtak, Mariana Gruszkę, Krzysztofa Poterę oraz Barbarę Wątkowską.

Źródło zdjęcia AK Częstochowa

W kilku krótkich zdaniach przedstawiamy Państwu sylwetki osób wyróżnionych.

Urszula Furtak jest członkiem Akcji Katolickiej od 1996r. W latach 2007-2018 była prezesem Zielonogórsko-Gorzowskiego DIAK. Jako prezes DIAK koordynowała wiele inicjatyw, wśród których na uwagę zasługują: Konkurs „Ojczyzno Ma”, Przegląd Pieśni Patriotycznej, czy wieloletnie prowadzenie placówki oświatowej. Od 2012r. jest członkiem zarządu KIAK, a od 2016r. pełni funkcję prezesa zarządu

Krajowego. Dzięki jej zabiegom prezes Urszuli Furtak, Stolica Apostolska ogłosiła św. Jana Pawła II Patronem Akcji Katolickiej w Polsce. Od 2016r. prezes Urszula Furtak koordynuje organizowany w Warszawie Koncert Patriotyczny na Zamku Królewskim.

Marian Gruszka to emerytowany górnik z Knurowa, wielokrotny uczestnik sztafet i maratonów. Jako maratończyk brał udział w biegach m. in. w Londynie, Berlinie, Rzymie, czy Fatimie. Pan Gruszka jest również organizatorem pielgrzymek biegowych do Piekar Śląskich, pomysłodawcą sztafety biegowej – biegowej pielgrzymki do grobu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu.

Źródło zdjęcia AK Częstochowa

Krzysztof Potera jest dyrektorem Oddziału Geologii i Eksploatacji PGNiG S.A. w Warszawie. Od wielu lat związany jest zawodowo z branżą górnictwa naftowego. Krzysztof Potera czynnie wspiera inicjatywy apostolskie podmiotów eklezjalnych. W sposób szczególny szczególny przedsięwzięcia podejmowane przez nasze stowarzyszenie, w tym odbywający się od 2016r. na Zamku Królewskim w Warszawie, Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznych.

Barbara Wątkowska, członek Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej od 1996r. Od początku działalności stowarzyszenia wchodziła w skład zarządu DIAK. Na przestrzeni swojej działalności w AK Barbara Wątkowska współtworzyła wiele inicjatyw na terenie diecezji pelplińskiej. Warto wymienić w tym miejscu m.in. liczne kongresy i sympozja naukowe, Płocki Maraton Biblijny, sztafetę do grobu ks. Jerzego Popiełuszki, Bieg Papieski, pielgrzymki DIAK, czy też konkursy plastyczne i literackich dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Pani Barbara od 2002r. jest delegatem do Rady KIAK. Przez 9 lat była członkiem Komisji Rewizyjnej KIAK, w której pełniła funkcję sekretarza.

W imieniu koleżanek i kolegów z Akcji Katolickiej w Polsce serdecznie gratulujemy wyróżnienia i polecamy Szanownych Państwa naszej modlitwie.

Dr Artur Dąbrowski, rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Drugi dzień pielgrzymki KIAK na Jasną Górę.
Next post Polem walki jest kultura