Przyjdź bronić Królowej!

Read Time:1 Minute, 39 Second

Po raz czwarty środowiska związane z LGBTQ organizują w Częstochowie tzw. „Marsz Równości”. Kolejny raz na trasę swojego pochodu wybrały Aleję Henryka Sienkiewicza. Sam termin marszu 16 lipca, czyli uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel jest oczywiście dziełem „przypadkowym”.

Środowiska związane z Akcją Katolicką Archidiecezji Częstochowskiej oraz inicjatywą Broń Królowej, apelując do licznej rzeszy laikatu zrzeszonego w różnego typu ruchach, stowarzyszeniach i bractwach, zapraszają wszystkie osoby, którym bliska jest Jasna Góra na SPOTKANIE MODLITEWNE przed jasnogórskim szczytem w dniu 16 lipca br. o godz. 12.30.

Nasze spotkanie modlitewne w przypadającą 16 lipca uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przedstawia się następująco:

12.30 – Modlitwa różańcowa z rozważaniami
– prowadzenie ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.
13.15 – Konferencja
– dr Artur Dąbrowski, rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce
14.00 – Pieśni uwielbienia
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
– prowadzenie ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.
15.30 – Eucharystia
– pod przewodnictwem o. Samuela Pacholskiego OSPPE,
przeora Jasnej Góry
16.30 – Pieśni uwielbienia
17.00 – Droga Krzyżowa

Tegorocznej inicjatywie modlitewnej „Broń Królowej” na Jasnej Górze towarzyszyć będzie hasło zaczerpnięte z encykliki papieża Leona XIII „Dall’ alto”: Nie możemy reagować milczeniem. To właśnie ono przypomina nam o tym, że właśnie tutaj – na Jasnej Górze – w sanktuarium narodu, przykładając ucho do tego świętego miejsca, odczuwamy, że w bijącym sercu narodu w Sercu Matki, rozbrzmiewa troska o to, aby nie reagować milczeniem, na liczne akty profanacji wizerunku Królowej Polski.

Kochani, dołączcie do nas 16 lipca w uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Stań razem z nami i broń wizerunku Czarnej Madonny – Matki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dołącz do inicjatywy „Broń Królowej”.


Dr Artur Dąbrowski, rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce

Wszelkie pytania dotyczące spotkania modlitewnego prosimy kierować w formie elektronicznej do Biura Prasowego Broń Królowej, pod adresami wskazanymi poniżej. Do dyspozycji mediów jest również wskazany niżej numer telefonu czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 15.00.

Kontakt dla mediów:

Tel.  +48 725 588 535

@ – prezesakcjikatolickiej@gmail.com

@ – mateusz.janik097@gmail.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Nasze audycje w Radio Jasna Góra
Next post Prezes Dąbrowski o polskim sądownictwie