Zabezpieczmy swoje prawa – wywiad dla „Naszego Dziennika”

Read Time:59 Second

Na kanwie zbliżającego się spotkania modlitewnego na Jasnej Górze w dniu 16 lipca 2022 r. polecamy wywiad „Zabezpieczmy swoje prawa”, którego dla „Naszego Dziennika”, red. Rafałowi Stefaniukowi, udzielił dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

W artykule dr Dąbrowski zwraca uwagę na fakt, że „wachlarz skandalicznych wydarzeń, które mają miejsce podczas tego rodzaju tzw. parad, jest naprawdę szeroki”. Do palety aktów wymierzonych w katolików rozmówca „Naszego Dziennika” zaliczył: profanacje Najświętszego Sakramentu, wizerunków Najświętszej Maryi Panny oraz szydzenie z przedstawicieli duchowieństwa. Należy podkreślić, że „uczestnicy tego rodzaju wydarzeń za swój cel obrali Kościół katolicki. Nie atakują żadnej innej religii”.

Źródło zdjęcia: Nasz Dziennik

Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej odniósł się również do propozycji Solidarnej Polski, która drogą inicjatywy obywatelskiej dąży do zmian w kodeksie karnym, które realniej chronić będą uczucia religijne chrześcijan w Polsce. W opinii prezesa Dąbrowskiego „Inicjatywa Solidarnej Polski jest bardzo ważna i już teraz trzeba się organizować, żeby pomóc w jej realizacji”. Dodał przy tym, że „Gdy tylko rozpocznie zbieranie się podpisów, to jestem pewny, że Akcja Katolicka zaangażuje się w tę sprawę”.

Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem w „Naszym Dzienniku”, który z prezesem DIAK, przeprowadził red. Rafał Stefaniuk.

Renata Olczyk, wiceprezes DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Dobra książka na wakacje – Ponadczasowe dzieło M. Bierdiajewa „O przeznaczeniu człowieka”
Next post 612 lat temu pokonaliśmy Zakon Krzyżacki na polach Grunwaldu