Ks. Radosław Rychlik o inicjatywie „Broń Królowej” dla Radia Fiat

Read Time:1 Minute, 23 Second

Gościem Radia Fiat był ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. Ksiądz Radosław w imieniu organizatorów zaprosił na sobotę 16 lipca na Jasną Górę radiosłuchaczy. Asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej zaznaczył również, że sobotnie spotkanie na błoniach jasnogórskich ma charakter modlitewny.

Jak informuje Radio Fiat inicjatywa ekspiacyjna „Broń Królowej” stanowi odpowiedź na zaplanowaną na sobotę tzw. „paradę równości”. Uczestnicy spotkania modlitewnego pod Jasną Górą chcą dać świadectwo przywiązania Kościoła oraz wartości i symboli, które podczas minionych parad były profanowane.

„Uważając się za prześladowanych, za dyskryminowanych, sami wchodzą w kontrę, sami podkręcając atmosferę”, mów ks. Radosław. „My chcemy okazać szacunek Matce Bożej i jednocześnie jednoznacznie okazać szacunek dla wartości chrześcijańskich”

Asystent DIAK twierdzi, że „każdy ma prawo do swoich przekonań, ale nikt nie ma prawa obrażać drugiego”. Zaznaczył przy tym, że w inicjatywie „Broń Królowej” chodzi o obronę uczuć religijnych. „Dlatego chodzi o to, by bronić tego, co dla nas jest wartością i świętością i nie pozawalać na agresję, ubliżanie i jątrzenie konfliktu.

„Zapraszam serdecznie, byśmy jak najliczniej się stawili, by jak mówi ksiądz arcybiskup Wacław Depo byśmy się jednoznacznie opowiedzieli, że Jasna Góra i wartości związane z nauczaniem Kościoła są dla nas ważne. Bo to jest istota sprawy, by publicznie nie bać się wyznać swojej wiary. Niezależnie od tego, że jest to związane z pewnym oporem” – zaznaczył ks. Rychlik.

„W inicjatywie „Broń Królowej”
chodzi o obronę uczuć religijnych”.

ks. radosław rychlik, asystent Akcji katolickiej archidiecezji częstochowskiej

Środowiska związane z naszym stowarzyszeniem w ramach inicjatywy „Broń Królowej”, zapraszają liczne grupy laikatu zrzeszonego w ruchach, stowarzyszeniach i bractwach, na SPOTKANIE MODLITEWNE przed jasnogórskim szczytem w uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Czekamy na Was.

Kamil Stolarski

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post 612 lat temu pokonaliśmy Zakon Krzyżacki na polach Grunwaldu
Next post Apel 140 naukowców dotyczący indoktrynacji młodzieży: „Płcie są tylko dwie”