Jest reakcja mediów na Komunikat Akcji Katolickiej w Polsce

Read Time:1 Minute, 39 Second

W dniu dzisiejszym na profilu Facebook Akcji Katolickiej w Polsce ukazał się komunikat, w którym dr Artur Dąbrowski, rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce poinformował, że w 9 sierpnia 2022 r. strona internetowa KIAK została przejęta przez hakerów. Kilka minut po publikacji artykułu o pomówieniach Bp Marka Mendyka nasza strona przestała funkcjonować. Po weryfikacji ruchów na stronie internetowej Akcji Katolickiej w Polsce, którą przeanalizowali informatycy stwierdzono iż strona została zhakowana przez adresy IP znajdujące się na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Dr Artur Dąbrowski – rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce

Komunikat Akcji Katolickiej w Polsce
W dniu 9 sierpnia 2022 r. strona internetowa Akcji Katolickiej w Polsce stała się ofiarą ataku hakerskiego. Kilka minut po publikacji artykułu o pomówieniach Bp Marka Mendyka nasza strona przestała funkcjonować ze względu na przeciążenie oraz utratę baz danych, po weryfikacji ruchu na stronie internetowej który został przeprowadzony przez informatyków stwierdzono iż strona została zhakowana przez adresy IP znajdujące się na terytorium Federacji Rosyjskiej.
W chwili obecnej sprawa została przekazana prawnikom celem podjęcia odpowiednich kroków prawnych.

O zaistniałej sytuacji poinformowały ogólnopolskie media, które zainteresowały się tym „zbiegiem okoliczności”. Informację o zahakowaniu strony Akcji Katolickiej w Polsce i działaniach prawnych KIAK w tej materii informowały największe portale informacyjne w Polsce – TVP INFO oraz Polska Agencja Prasowa. Do sprawy odniosły się portale internetowe wpolityce.pl, misyjnie.pl, wnp.pl, czy deon.pl.

Wcześniej, jak zaznaczył rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce, kiedy ogłaszaliśmy jakieś komunikaty, również zdarzały się próby zhakowania strony, jednak umieliśmy temu zaradzić. Tym razem okazało się, że to uderzenie było bardzo mocne i tuż po zamieszczeniu komunikatu strona przestała działać. Teraz jesteśmy na bazie odzyskiwania wszystkich materiałów. W opinii Artura Dąbrowskiego atak należy powiązać z publikacją komunikatu. Rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce w wywiadzie dla PAP powiedział: Wykluczono nas w ten sposób, ponieważ byliśmy jedyną instytucją kościelną, jako stowarzyszenie wiernych świeckich, które zaprotestowało przeciwko takiemu oskarżaniu człowieka – bez dowodów i w oparciu o fakty, które wzajemnie się wykluczają.

Mateusz Janik

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Tolerancja według neomarksizmu
Next post Biały orzeł triumfuje nad czerwoną gwiazdą