Podejmij wyzwanie – Nowenna do NMP Częstochowskiej w intencji polskiej młodzieży

Read Time:2 Minute, 10 Second

Przedstawiciel szkoły frankfurckiej, jednocześnie zwolennik marksizmu Theodor Wiesengrund Adorno twierdził, że Ktokolwiek kogoś lub coś ubóstwia przynależy pod względem myślenia do najciemniejszych postaci, czyli do metafizycznych karłów i kuglarzy na scenie świata. Dlatego postanowił zwalczać, jak sam się wyraził, każdą postać boskości w umysłach ludzkości naszej generacji. W przedstawionych tutaj koncepcjach Adorna dotykamy istoty problemu wpajania chrześcijanom przesłanek o tym, że wiara jest po prostu dla ciemniaków.

Nie inaczej do problemu podchodził inny uczeń Marksa, czołowy teoretyk rewolucji obyczajowej oraz twórca terminu „rewolucja seksualna”, który dokonał krzyżówki psychoanalizy z marksizmem – Wilhelm Reich. Ten uczeń Freuda uważał, że propagowanie i propagowanie wyzwolenia seksualnego człowieka, wprowadzi ludzkość na drogę rewolucji społecznej, która przyczyni się do likwidacji religii.

Reich w swej publikacji „Psychologia mas wobec faszyzmu”, odwołując się do Gerharda Kremera zwracał uwagę na to, że: Pobożna młodzież katolicka jest zawsze szczerze oddana ideałowi Maryi. Kult Maryi nie przynosi przy tym bynajmniej uszczerbku silnej i gorącej pobożności Chrystusowej, przeciwnie, musi prowadzić do Chrystusa i moralnej postawy życiowej. Kremera podkreślał wprost, że: W moralnym i religijnym wychowaniu naszej młodzieży nie może zabraknąć ideału Maryi. Reich – promotor instynktu płciowego rozumianego jako fundamentalna zasada ludzkiej egzystencji, jest świadomy tego, że kult Matki Bożej stosuje się z wielkim powodzeniem do wpajania ideału czystości. Dlatego uważał za stosowne zapytać o psychologiczny mechanizm zapewniający powodzenie temu przedsięwzięciu.

Najświętsza Panna przypomina nam, że prawdziwa pobożność nie polega ani na czczym i przemijającym uczuciu, ani na jakiejś próżnej łatwowierności, lecz pobudza do synowskiej miłości ku Matce naszej oraz naśladowania Jej cnót. Przygotowując się do uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, jako członkowie Akcji Katolickiej włączamy się w nowennę przed uroczystościami Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, prosząc Matkę Bożą w intencji odnowy życia religijnego polskiej młodzieży.

Każdego dnia do 26 sierpnia otrzymacie Państwo na stronie internetowej naszego stowarzyszenia oraz Facebooku wytyczne dotyczące modlitwy w ramach nowenn przed uroczystością NMP Częstochowskiej. Jak zaznaczył asystent DIAK, ks. Radosław Rychlik: Każdy z nas ma dla Maryi swoje własne intencje. Warto jednak w tym czasie łaski pamiętać o zanoszeniu do Boga próśb w intencji naszej młodzieży, która coraz częściej żyje tak, jakby Bóg nie istniał.

Przez dziewięć najbliższych dni na stronie www.ak.czest.pl oraz Facebooku Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, będą ukazywać się teksty nowenny. Zachęcamy zatem do włączenia się w inicjatywę i modlitwę za polską młodzież. Żywimy nadzieję, że opracowanie przez asystenta DIAK, ks. Radosława treści, nie tylko pogłębią naszą wiarę i więź z Maryją, ale przyczynią się do odnowy duchowej młodego pokolenia Polaków. Przez dziewięć najbliższych dni będziemy odmawiać nowennę do Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Zjawisko prenatalnej selekcji ze względu na płeć
Next post Pierwszy dzień nowenny przed uroczystością NMP Częstochowskiej