Akcja Katolicka Diecezji Siedleckiej reaguje na cenzurowanie katolików w przestrzeni online

Read Time:2 Minute, 3 Second

19 sierpnia br. Akcja Katolicka Diecezji Siedleckiej zaraz po zaraz po zamieszczeniu na Facebooku wywiadu z biskupem Markiem Mendykiem przeprowadził, który na lamach „Naszego Dziennika” przeprowadził red. Jagodziński, wpis został zgłoszony i uznany jako materiał propagujący oszustwa. Tym samym został uznany za treść, która służy rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji, a następnie zablokowany.

W imieniu Zarządu Diecezjalnego zaprotestował prezes Janusz Leśniak, który zaznaczył, że nie zgadza się z takim traktowaniem, dlatego postanowił wyrazić swój sprzeciw wobec cenzurowania wolności słowa. Prezes siedleckiej Akcji Katolickiej podkreślił, że tego typu działania stanowią jawną dyskryminację katolików ze względu na wyznawane przez nas wartości.

W sobotę, 20 sierpnia prezes Leśniak, po uprzedniej analizie prawnej, wydał kolejny komunikat, w którym zaznaczył raz jeszcze, że Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Siedleckiej, jednoznacznie sprzeciwia się i protestuje przeciwko bezzasadnemu zablokowaniu przez Facebooka wpisu z wywiadem przeprowadzonym w „Naszym Dzienniku” z biskupem Markiem Mendykiem.

W komunikacie prezes siedleckiej Akcji Katolickiej nawiązując do zarzutów stawianych przez byłego kleryka żyjącego obecnie w związku homoseksualnym biskupowi Markowi Mendykowi przez „Newsweek” i „Onet”, zaznaczył, że świdnicki hierarcha jest asystentem Akcji Katolickiej, dlatego uznał za zasadne skonfrontować wersję oskarżyciela z faktami i relacją biskupa. Na profilu siedleckiego DIAK można było zapoznać się z wersją wydarzeń przedstawianą przez biskupa Marka. Niestety, Facebook członków i sympatyków naszej organizacji, wykluczył po pomówieniach o propagowanie fałszywych informacji także do innych osób zainteresowanych sprawą.

„Blokowanie postów przez Facebook stoi w całkowitej sprzeczności z zasadą wolności wyrażania opinii, czy ideą wolności religijnej i prawa do obrony”, mówi prezes Leśniak, uznając jednocześnie niniejsze zjawisko za bardzo niepokojące. „Niepokojący jest przypadek zablokowania postu Akcji Katolickiej w Siedlcach, który odsyłał do wypowiedzi bp Marka Mendyka w „Naszym Dzienniku”, który także w sposób jasny i precyzyjny wskazuje cele wojny psychologicznej i kulturowej, której efektem ma być zniszczenie chrześcijaństwa i tradycyjnych wartości”, mówi Janusz Leśniak.

W opinii siedleckiego prezesa Akcji Katolickiej, „niezależnie od prywatnych poglądów kierownictwa firmy Facebook w Polsce, Akcja Katolicka w Siedlcach przypomina, że wolność wypowiedzi jest zawarta zarówno w Konstytucji RP jak i Konstytucji Stanów Zjednoczonych, macierzystego kraju koncernu Meta”. Tego rodzaju działania koncernu, który odpowiada Facebook, prezes Leśniak uznał jako stosowanie cenzury, która jest wymierzona w organizacje chrześcijańskie i Kościół Katolicki. Tym samym Akcja Katolicka z Siedlec zapowiedziała podjęcie działań prawnych, mających na celu zapobieganie działań mających na celu ograniczanie przez Facebook wolności słowa.

Na zakończenie prezes Leśniak napisał: „Prosimy również o wsparcie wszystkie środowiska społeczne i polityczne, które gotowe są bronić naszych praw i swobód obywatelskich, w tym wolności wyznania”.

Krzysztof Król

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Piąty dzień nowenny przed uroczystością NMP Częstochowskiej
Next post „Wszystko odnowić w Chrystusie” – Dziś wspominamy promotora Akcji Katolickiej św. Piusa X