„Masoneria wczoraj” – wykłady w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika

Read Time:1 Minute, 25 Second

Dziś w parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika Częstochowie, w ramach przygotowanych przez parafię i Akcję Katolicką „Dni że św. Jose Sanchezem del Rio”, wykłady na temat wpływu masonerii na współczesną rzeczywistość społeczno-kulturową, wygłosił prezes DIAK.

Wykłady „Masoneria wczoraj” nawiązywały do encyklik: „Quo gravoria” – Leona XII, „In eminenti” – Klemensa XII, „Providias” – Benedykta XIV oraz „Humani genus” – Leona XIII. Dr Dąbrowski podkreślał, że kluczowym zadaniem działających w lożach masonów nie polega jedynie na bezpośredniej walce z Kościołem, ale na przenikaniu do jego wnętrza w celu infiltracji służącej zmianie świętej doktryny, która zamiast kultu należnego Bogu stanowić ma adaptację pogańskich obrzędów i obyczajów.

Dr Dąbrowski przypomniał, że okres dojrzewania św. Jose Luisa Sancheza del Rio przypadał na czas nieludzkich prześladowań Kościoła przez jawnie zdeklarowanego masona pełniącego urząd prezydenta Meksyku Plutarco Elliasa Callesa. To właśnie ten człowiek publicznie określał siebie „osobistym wrogiem Boga i antychrystem”.Po roku 1917 Meksyk był rządzony przez antykatolickich masonów, a sam Calles niezwykle szybko zmaterializował masońską ideologię. Wydalił z Meksyku zgromadzenia zakonne, wprowadził zakaz organizowania procesji i publicznego noszenia sutanny. Jednocześnie pozbawił katolików prawa do własności świątyń.

10 lutego 1928 r. masońscy antyklerykałowie skazali 14-letniego Jose Luisa na śmierć. Oprawcy zgotowali chłopcu autentyczną Golgotę, zdzierając mu skórę ze stóp i przymuszając do przejścia długiej drogi z kościoła na cmentarz. Tam go zamordowali. Jose pokazał nam, że na tle mroku i ciemności, jaki zafundowali większości katolickiej w Meksyku masońscy antyklerykałowie, zawsze warto być światłem Chrystusa.

Cieszymy się z faktu, że dzięki staraniom prezes Ewy Krawczyk oraz księdza proboszcza Jacka Michalewskiego, duchowe dobro świadczone przez wstawiennictwo młodego, świętego Męczennika z Meksyku, zawitało do parafii.

Mateusz

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Pamiętamy o modlitwie w dniu imienin
Next post Poświęcenie sztandaru POAK w Zajączkach Pierwszych