Poświęcenie sztandaru POAK w Zajączkach Pierwszych

Read Time:1 Minute, 34 Second

W niedzielę 18 września o godz. 12.00 w kościele pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w Zajączkach Pierwszych miało miejsce poświęcenie sztandaru miejscowego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył proboszcz ks. Andrzej Chałupka, kazanie do wiernych wygłosił ks. Bartosz Lubczyński. W uroczystości uczestniczyli liczni przedstawiciele Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej z regionu wieluńskiego. Zarząd diecezjalny reprezentowały: wiceprezes DIAK, Renata Olczyk, wiceprezes DIAK, Małgorzata Frańczak, przewodnicząca komisji rewizyjnej DIAK, Janina Kawecka oraz prezes DIAK, dr Artur Dąbrowski.

Po Eucharystii i poświęceniu sztandarów był czas na laudację, złożenie życzeń oraz wspólny posiłek w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Zajączkach Pierwszych. Wspólne świętowanie zakończył krótki wykład prezesa dr Artura Dąbrowskiego, który zapoznał członków Akcji Katolickiej i przybyłych gości z aktualnymi wydarzeniami, które animuje Diecezjalny Instytut na terenie archidiecezji częstochowskiej.

Prezes DIAK podkreślił, że: -„Dzisiejsze wydarzenie uzmysławia nam, że w Polsce, w Zajączkach, jesteśmy w zupełnie innym położeniu, sytuacji dziejowej chrześcijaństwa niż na Zachodzie Europy. Tam dąży się do przemodelowania chrześcijaństwa, zmiany jego doktryny, a my święcimy i podnosimy w tej zlaicyzowanym i antyklerykalnym klimacie sztandary, by iść za Chrystusem Królem. Gratuluję tej inicjatywy panu Prezesowi Grzegorzowi Wydmuchowi, tutejszym księżom, sponsorom, a nade wszystko Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej”. Prezes Dąbrowski zaprosił również obecnych na spotkaniu osoby 60+ na Piątą Ogólnopolską Pielgrzymkę Seniorów, która odbędzie się 24 września na Jasnej Górze oraz konferencję „Prześladowany jak katolik”, która będzie miała miejsce 8 października na Jasnej Górze.

Staraniem prezesa Grzegorza Wydmucha członkowie Parafialnego Oddziału z Zajączek wezmą udział w audycji w Radio Jasna Góra, gdzie opowiedzą historię działalności POAK w Zajączkach Pierwszych. Na koniec spotkania, każdy uczestnik uroczystości otrzymał pamiątkowy obraz Chrystusa Króla z modlitwą. W imieniu zarządu DIAK oraz członków Akcji Katolickiej regionu wieluńskiego, dziękujemy za wspólne świętowanie w Zajączkach.

W imieniu wszystkich uczestników z Wielunia, Działoszyna, Toporowa, miejscowych członków Akcji Katolickiej oraz zarządu diecezjalnego, gratulujemy inicjatywy i otaczamy Was modlitwą.

Krystyna Pilarczyk, delegat do KIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Masoneria wczoraj” – wykłady w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika
Next post „Haniebny wyrok” – rzecznik KIAK o wyroku ETPC