Ksiądz Asystent zachęca do dobrej lektury

Read Time:1 Minute, 11 Second

Publikacja pod tytułem „Warto żyć!” autorstwa arcybiskupa Fultona Sheena stanowi zbiór wystąpień amerykańskiego charyzmatycznego hierarchy z programów pod tym samym tytułem. Zanim przewertujemy karty książki, musimy mieć świadomość, że mamy do czynienia z duszpasterzem, apologetą ceniącym sobie media, poprzez które zapoznawał odbiorców z pięknem i zasadami wiary katolickiej.

Jeżeli chodzi o samą publikację „Warto żyć!”, to warto powtórzyć o niej to, co przekazują nam ci wszyscy, którym leży na sercu zapoznanie czytelników z twórczością arcybiskupa Sheena. Tłumacz książki przypomina nam, że „Warto żyć!” jest emitowanym w amerykańskiej telewizji cyklem programów, „w których błyskotliwy duchowny udzielał odpowiedzi na trudne i bardzo życiowe pytania, które zadaje sobie każdy człowiek. Niezwykłe w wystąpieniach abpa Sheena było to, ze jasnym i pełnym humoru językiem przekazywał praktyczne rady dotyczące duchowych i przyziemnych aspektów naszego życia. Treści jego wystąpień zamieszczono w tej książce. Ich efektem były liczne nawrócenia, świadectwa dobrych zmian w życiu, a także… wielka porażka słynnego Franka Sinatry, którego koncerty nadawane w tym samym pasmie programowym gwałtowanie traciły oglądalność”.

Żywię nadzieję, że przybliżenie członkom Akcji Katolickiej myśli arcybiskupa Sheena, którego proces beatyfikacyjny jest w toku, zainspiruje niejednego członka stowarzyszenia do życia autentyczną wiarą. Zauważmy, że arcybiskup Sheen wychodził z założenia, że „jeśli człowiek ukształtuje swe myśli prawdą, to będzie szczęśliwy, miły Bogu i osiągnie świętość”. Z całą pewnością publikacja „Warto żyć!”, uzmysłowi nam, podobnie jak sługa boży Fulton Sheen musimy żyć prawdami, które wyznajemy i głosimy.

Ks. Radosław Rychlik, asystent DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post 5. Ogólnopolska Pielgrzymka Seniorów na Jasną Górę poza nami
Next post Obrzydliwy hejt rzeczniczki Lewicy na Twitterze