Seniorzy z Akcji Katolickiej na integracyjnym wyjeździe do Wisły

Read Time:1 Minute, 36 Second

W ostatnim dniu września uczestnicy Klubu Seniora Akcji Katolickiej spędzili dzień na wycieczce do Wisły. W rodzinnym mieście Adama Małysza „dojrzała młodzież” spędziła dzień na licznych atrakcjach oraz zwiedzaniu urokliwej okolicy. Zaraz po przybyciu na miejsce przyszedł czas na wodną formę aktywności. Pływanie stanowi idealną formę aktywnego wypoczynku nie tylko dla dzieci, czy osób dorosłych, ale również dla seniorów. Zaraz po intensywnym pływaniu seniorzy poświęcili czas na relaks i rozluźnienie mięśni po intensywnym wysiłku.

O terapeutycznym wpływie wody na duszę i umysł powiedziano już wiele. Podczas wykładów niejednokrotnie przypominaliśmy seniorom, że pływanie nie tylko odpręża i ma pozytywny wpływ na wszystkie mięśnie, działa relaksująco, poprawia samopoczucie i stanowi przede wszystkim doskonałą okazję do spotkania się w gronie znajomych. Dziś teorię sprawdzaliśmy w praktyce korzystając z basenu Hotelu Gołębiewski. Co ciekawe, nawet w kuluarach po zajęciach w basenie można było usłyszeć wzajemną wymianę zdań na temat samopoczucia i zapomnieniu na chwilę o codziennych problemach rodzinnych.

Po relaksie przyszedł czas na spacer w centrum po długim i szerokim deptaku. To właśnie tutaj seniorzy po zrobieniu zdjęć i umieszczeniu ich w mediach społecznościowych, licznych telefonach do rodziny i znajomych udali się pod skocznię Narciarską w Wiśle Malince. Powstały w 1933 r. na terenach Lasów Państwowych obiekt zrobił na seniorach duże wrażenie.

Po wodnych atrakcjach, zwiedzaniu i poznaniu historii niniejszego regionu naszego kraju seniorzy wyruszyli w drogę powrotną do Częstochowy. Jeździe powrotnej w autokarze towarzyszył klimat modlitewny oraz integracyjny. Na zakończenie eskapady, która była możliwa dzięki dofinansowaniu rządowemu programowi Aktywni +, prezes fundacji „Czyn Katolicki” Renata Olczyk, zaprosiła uczestników Klubu Seniora na kolejne spotkanie, które tym razem odbędzie się 8 października na Jasnej Górze.

Dziękuję bardzo serdecznie ks. Radosławowi Rychlikowi oraz prezes Renacie Olczyk, za zorganizowanie wyjazdu, poświęcony czas oraz wsparcie okazywane seniorom. Cieszę się z faktu, że nasi wspaniali seniorzy otrzymali tak wspaniały prezent w przededniu przypadającego w dniu 1 października Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Amerykanie obalają mity feministek i środowisk lewackich na temat aborcji
Next post 1 października Międzynarodowy Dzień Osób Starszych