1 października Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Read Time:58 Second

Corocznie, 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Święto to zostało ustanowione 14 grudnia 1990 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W październiku 1999 roku św. Jan Paweł II podarował nam dokument – list „Do moich braci i sióstr – ludzi w podeszłym wieku”, w którym udzielił odpowiedzi, podzielił się swoimi przemyśleniami inspirowanymi treściami biblijnymi na temat „jesieni” życia ludzkiego.

Papież również wielokrotnie przypominał, że ze względu na szybki proces starzenia się społeczeństwa należy „stworzyć nową koncepcję społeczeństwa i przemyśleć na nowo jego strukturę ekonomiczną, a także wizję cyklu życiowego i wzajemnych relacji między pokoleniami”.

Niniejsza sentencja świętego patrona Akcji Katolickiej w Polsce wytycza rytm pracy Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej w pracy z seniorami i na rzecz seniorów.

Drodzy Seniorzy z okazji przypadającego dziś – 1 października Międzynarodowego Dnia Osób Starszych życzymy Wam samych radosnych chwil w przeżywaniu i doświadczaniu „jesieni życia”. Niech każdej z nich towarzyszy świadomość tego, że Bóg jest zawsze obecny w Waszym życiu. Niech radość, którą czerpiecie z zajęć, wspólnego przebywania w Klubie Częstochowskiego Seniora, będzie udziałem osób Wam najbliższych oraz całego otoczenia.

Z pamięcią modlitewną

Ks. Radosław Rychlik – asystent DIAK
Dr Artur Dąbrowski – prezes DIAK
Renata Olczyk – wiceprezes DIAK
Małgorzata Frańczak – wiceprezes DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Seniorzy z Akcji Katolickiej na integracyjnym wyjeździe do Wisły
Next post „Niszczenie człowieka” – dr Artur Dąbrowski dla „Naszego Dziennika”