Dr Artur Dąbrowski rekomenduje w Radio Maryja konferencję „Prześladowany jak katolik”

Read Time:2 Minute, 8 Second

W poniedziałek 3 października prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej dr Artur Dąbrowski był uczestnikiem „Aktualności dnia”. W audycji dr Dąbrowski odniósł się do współorganizowanej w dniu 8 października na Jasnej Górze odbędzie się konferencji „Prześladowany jak Katolik”. Rozmówca podkreślił, że organizatorem inicjatywy są trzy Diecezjalne Instytuty Akcji Katolickiej – częstochowski, świdnicki oraz warszawski.

W rozmowie z Radiem Maryja prezes częstochowskiej Akcji Katolickiej powiedział: „Jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie wyroki sądów dotyczące aktów profanacji czy znieważania symboli religijnych, to wtedy zdamy sobie sprawę, że coś w polskim prawie nie jest dokładnie przestrzegane. Zwłaszcza słynny artykuł 196, który dotyczy ochrony uczuć religijnych. O tym chcemy porozmawiać podczas konferencji w Częstochowie. Jeżeli nosi się ikony z tzw. tęczową Matką Bożą, gdzie ta tęcza jest poza sferą sacrum, leży w sferze profanum i oznacza wręcz wszystkie gejowskie implikacje, to mamy tutaj do czynienia z usprawiedliwieniem takich działań. To utwierdzanie ludzi w wierze, że takie rzeczy trzeba powielać i trzeba drwić z wartości katolików. Szukamy sensownego rozwiązanie, stąd konferencja „Prześladowany – jak katolik” na Jasnej Górze.

Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej wskazując jednocześnie na fakt, iż w ostatnim czasie zjawisko nienawiści wobec osób wierzących oraz kapłanów przybrało zdecydowanie na sile, podkreślił jednocześnie, że w obecnej dobie „Mamy w Kościele sytuację, że wydaje się „śmiertelne” wyroki medialne dla biskupów, kapłanów. Nie informuje się na przykład o tym, że Stolica Apostolska nie toczyła żadnych procesów przeciwko chociażby kardynałowi Gulbinowiczowi. (…) Stąd też jest zamieszanie w wielu sercach młodych ludzi, w umysłach ludzi wierzących”. Prezes Dąbrowski zaznaczył również, że: „Dożyliśmy takich czasów, że nie tylko neomarksizm uderza z zewnątrz z oskarżeniami Kościoła, ale i wewnątrz w Kościele są ludzie (…), którzy sieją ferment w świadomości ludzi wierzących”. Zaznaczył również, że sami politycy, także ci z prawej strony politycznej, bywają na uroczystościach na Jasnej Górze, czy w wielu innych miejscach – oby z taką samą gorliwością zadbali o przestrzeganie naszych uczuć religijnych.

Dr Dąbrowski odnosząc się do toczących batalii sądowych z Nergalem, czy też wieloma instytucjami kultury wystawiającymi na deskach teatru żenujące spektakle, podczas których dokonywano profanacji krzyża świętego, figury Matki Bożej oraz papieża, zaznaczył, że w tej materii należy powiedzieć stanowcze nie i położyć kres bezbożnym lewackim koncepcjom. Co do kwestii obrony praw osób wierzących dr Artur Dąbrowski zaznaczył, że w tej materii nie chodzi o domaganie się większych praw dla osób wierzących. Tutaj chodzi o to, żeby nasze uczucia religijne były szanowane. Prezes Dąbrowski zwrócił również uwagę na fakt, że nam katolikom chodzi jedynie o to, żebyśmy byli traktowani przez prawo równo, tak jak są traktowani inni, a zwłaszcza wszelkiego typu mniejszości.

Zachęcamy do wysłuchania wywiadu

Małgorzata Frańczak

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Rozmowa „Gościa Niedzielnego” z Anną Sosialuk – wiceprezes AK diec. świdnickiej na temat konferencji „Prześladowany jak katolik”
Next post Prezes DIAK zwołał posiedzenie Rady