Prezes warszawskiej AK dla wRealu24 o konferencji „Prześladowany jak katolik”

Read Time:1 Minute, 12 Second

Do konferencji „Prześladowany jak katolik” pozostało kilkanaście godzin. Można dopowiedzieć pracowitych godzin. Tym razem w ogólnopolskich mediach swoją misję realizował prezes warszawskiej AK – prof. dr hab. inż. Tadeusz Kulik, który zapoznał telewidzów z realizowaną przez Częstochowę, Warszawę i Świdnicę konferencją na Jasnej Górze.

W wywiadzie z Dominiką Polkowską, dziennikarką wRealu24 prof. Kulik nawiązując do konferencji zwrócił uwagę na fakt, że w dzisiejszej rzeczywistości mamy do czynienia z garstką wojujących antykatolickich aktywistów, którzy zabrali się do prześladowania, uprzykrzenia życia większości katolickiej w naszym kraju.

Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej toczoną na obszarze kultury walką z wartościami cywilizacji zachodniej porównał do działania niezwykle inwazyjnego i żarłocznego gatunku ćmy azjatyckiej, która nie ma litości dla naszych krzewów. Niestety, na skutek spożycia znacznej ilości krzewów ten rodzaj ćmy ginie, ponieważ nie ma się już czym odżywiać. Identycznie rzecz ma się z każdą odmianą rewolucji, która zawsze pożera własne dzieci.

„Żywię nadzieję, że spotkanie w Częstochowie przybliży nam bardziej obszary zaangażowania katolików świeckich na których ukazywać będziemy autentyczne oblicze Kościoła. Zapraszam serdecznie członków Akcji Katolickiej i sympatyków na sobotnie spotkanie do Częstochowy. Tam z pewnością poruszymy sprawy palące i ważne, którymi dziś żyje Kościół”, stwierdził prof. Kulik. Odwołując się do Instrukcji „Kapłan pasterz i przewodnik wspólnoty parafialnej” przypomniał, że Kościół należy znać i kochać „nie w duchu modnych i przemijających nurtów myślowych czy ideologicznych”, lecz zgodnie z wolą Chrystusa”, skonkludował prezes warszawskiej Akcji Katolickiej. 

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Kapitulacja przed ideologią dr Artur Dąbrowski dla „Naszego Dziennika”
Next post „Nikt nie jest samotną wyspą”