Opolski Marsz dla Życia i Rodziny z udziałem naszych wolontariuszy

Read Time:57 Second

9 października ulicami Opola przeszedł 9. Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpoczął się o godzinie 15.00. Uczestnicy promujący życie wystartowali z Placu św. Sebastiana. Następnie w uroczystym korowodzie uczestnicy przeszli opolskimi ulicami promując rodzinę oraz wartości rodzinne. Marsz zakończył się na Placu Wolności. W tak ważnym wydarzeniu uczestniczyli wolontariusze z inicjatywy „BROŃ KRÓLOWEJ”, którzy nie tylko formują się przy Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, ale są zawsze pod Jasną Górą w chwili blokowania tzw. „marszu równości” lgbt, który próbuje wejść na Jasną Górę.

W opinii Mateusza Janika jednego z koordynatorów „Broń Królowej”, opolski marsz, nie tylko przyczynił się do promocji instytucji małżeńskiej, ale przypominał o tym, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. „Musimy pamiętać o tym, że Konstytucja RP wyraźnie stanowi, iż „rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej”, stwierdził Mateusz Janik.

Tegorocznej edycji Marszu dla Życia i Rodziny towarzyszyło hasło: „I ślubuję Ci”, które nawiązuje do tekstu przysięgi małżeńskiej. W ten sposób uczestnicy i przede wszystkim przypomnieli małżonkom o wartości powołania do małżeństwa i wynikających z przysięgi obowiązkom. Gratulujemy również naszym wolontariuszom odwagi oraz promocji rodziny i wartości rodzinnych.

 Artur Dąbrowski

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Zapraszamy na konferencję „Między oryginałem a fotokopią – spotkanie z relikwiami Carlo Acutisa”
Next post Dr Artur Dąbrowski dla Radia Maryja o berlińskim przedszkolu lgbt