Dr Artur Dąbrowski dla Radia Maryja o berlińskim przedszkolu lgbt

Read Time:2 Minute, 34 Second
Źródło zdjęcia: https://pl.freepik.com/zdjecia/flaga

Jesteśmy świadkami umacniania myśli Marksa, Engelsa. Widzimy na przykładzie tego przedszkola, że nie tylko tworzy się enklawy dla ludzi, których nie będzie można krytykować, ale widzimy jeszcze chęć sięgania po małe dzieci – mówił w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja dr Artur Dąbrowski, prezes zarządu Akcji Katolickiej archidiecezji częstochowskiej, odnosząc się do kwestii powstającego w Berlinie przedszkola LGBT.

Edukacja seksualna w liberalno-lewicowym wydaniu przekracza kolejne granice. W Berlinie powstaje przedszkole LGBT. To kolejna próba forsowania rewolucji kulturowej kosztem wypaczenia psychiki i płciowości najmłodszych pokoleń.

– Mamy do czynienia z efektem marszu przez instytucje. Bardzo ważny dla środowisk lewicowych był sektor edukacji. Zauważmy, że bardzo dobrze umiejscawiali swoich ludzi na uniwersytetach, żeby powkładali w głowy niejednego późniejszego profesora, wówczas studenta, neomarksistowskie idee, że można sobie wybrać płeć, że tak naprawdę istnieje płeć kulturowa ważniejsza niż płeć biologiczna, że można sobie wierzyć po swojemu, że prawda w zasadzie nie istnieje – podkreślił dr Artur Dąbrowski.

Obecnie zauważyć można, że środowiskom lewicowym chodzi o to, żeby zindoktrynować jak najmłodsze osoby na jak najwcześniejszym etapie edukacji.

– Tak naprawdę jesteśmy świadkami umacniania myśli Marksa, Engelsa. Widzimy na przykładzie tego przedszkola, że nie tylko tworzy się enklawy dla ludzi, który im bardziej będą wyłączoną społecznością, tym bardziej nie będzie można ich dotykać, nie będzie można ich krytykować (w przeciwieństwie do Kościoła), ale (…) widzimy jeszcze chęć sięgania po małe dzieci, wkładania im do głów edukację treści homoseksualnych – zwrócił uwagę prezes zarządu Akcji Katolickiej archidiecezji częstochowskiej.

Skutkiem takiej indoktrynacji – jak uważa gość „Aktualności dnia” – będzie albo odchodzenie tych dzieci od chrześcijaństwa, albo wybór jego wypaczonej wersji w wydaniu drogi synodalnej w Niemczech.

Nie można sprzedawać tradycji, zwyczajów, rodziny czy własnej płciowości za przysłowiową miskę soczewicy. Musimy mieć jako Polacy tę świadomość.

dr artur dąbrowski – prezes akcji katolickiej archidiecezji częstochowskiej

– Mało tego – ta decyzja pokazuje nam, że zabiera się decyzję o wychowaniu dzieci przez rodziców, a czyni się odpowiedzialnym państwo czy też jakąś wyjątkową społeczność, która będzie niekrytykowana, bo każdy, kto dotknie formą krytyki takiego człowieka, zostanie – jak to mówił Orwell – obrócony w nicość – wskazał dr Artur Dąbrowski.

Jeśli jakieś trendy pojawiają się na Zachodzie, to prędzej czy później nastąpi próba ich zaadoptowania przez „postępowe” samorządy w Polsce.

– Z pewnością są samorządy, które mają zakusy naśladowania „nowoczesnej Europy”, bycia nie tylko papugą Europy i świata, ale papugą LGBT, bo dziś to jest nośne. Dziś, gdyby samorządy były wyłączone spod kurateli Ministerstwa Edukacji i Nauki, z pewnością niejeden włodarz – mam tu na myśli chociażby Poznań czy Warszawę – zgodziłby się na to, bo za tym szłyby wielkie subwencje – stwierdził prezes zarządu Akcji Katolickiej archidiecezji częstochowskiej.

Zwrócił uwagę, że „rzeczami wielkimi nie można handlować”.

– Nie można sprzedawać tradycji, zwyczajów, rodziny czy własnej płciowości za przysłowiową miskę soczewicy. Musimy mieć jako Polacy tę świadomość. Z pewnością społeczeństwo polskie – tak próbowane z różnych stron, tak urabiane z różnych stron przez środowisko neomarksistowskie z Brukseli – nie poddaje się, stawia dzielnie czoła – podkreślił rozmówca Radia Maryja.

Zdaniem gościa „Aktualności dnia”, polskie społeczeństwo jest na tyle zdrowe, że nie zgodzi się na tak daleko idącą indoktrynację dzieci.

Źródło – Radio Maryja

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Opolski Marsz dla Życia i Rodziny z udziałem naszych wolontariuszy
Next post Prezes DIAK dr Artur Dąbrowski członkiem Rady do spraw Apostolstwa Świeckich KEP