Dziękujemy za spotkanie z bł. Carlem Acutisem

Read Time:1 Minute, 0 Second

W przypadające 12 października liturgiczne wspomnienie bł. Carlo Acutisa zmarłego w wieku 15 lat na białaczkę Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Częstochowie oraz Akcja KAtolicka Archidiecezji Częstochowskiej zorganizowali konferencję „Między oryginałem a fotokopią – spotkanie z relikwiami Carlo Acutisa”. Spotkanie dedykowane szczególnie nauczycielom, katechetom stanu świeckiego, zakonnego oraz prezbiterom miało miejsce w Kaplicy Różańcowej na Jasnej Górze.

O błogosławionym Włochu oraz wpływie postulatów rewolucji kulturowej na młode pokolenie mówili – dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej oraz – Ks. Grzegorz Borowik Duszpasterz Służby Zdrowia Archidiecezji Częstochowskiej, Kapelan Centrum Opieki Paliatywnej Palium w Częstochowie. Prelegenci zwrócili uwagę na fakt, że bł. Carlo dostrzegał nie tylko Internet jako narzędzie informacji, ale przede wszystkim ewangelizacji. Ks. Borowik kładąc nacisk w wykładzie na aspekt ofiarowania przez Carla własnego życia za papieża i Kościół, zachęcał słuchaczy do podjęcia modlitwy w intencji Ojca Świętego oraz Ludu Bożego.

„Wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako fotokopie”. Te słowa wybrzmiały na nowo przed zakończeniem konferencji, którą zakończyło błogosławieństwo relikwiami młodego błogosławionego, który także i nas przekonuje o tym, że Eucharystia jest autentycznie „autostradą do nieba”.

W imieniu organizatorów dziękujemy prelegentom za podjętą inicjatywę, wsparcie ze strony Ojców Paulinów i przede wszystkim Państwa obecność na Jasnej Górze.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Prezes DIAK dr Artur Dąbrowski członkiem Rady do spraw Apostolstwa Świeckich KEP
Next post Dr Artur Dąbrowski odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi