Projekt „W obronie chrześcijan” podpisało ponad 380 000 osób

Read Time:1 Minute, 38 Second

Jak poinformował portal fideidefensor.pl – w dniu 4 października „złożono obywatelski projekt „W obronie chrześcijan”, pod którym podpisało się ponad 380 000 osób. Projekt ma na celu zwiększenie ochrony chrześcijan”. Zasadniczym cel inicjatywy polega na właściwym doprecyzowaniu przepisów dotyczących wolności wyznania, w celu bezpośredniego rozwiania wątpliwości prokuratury oraz sądu co do tego, czy dany czyn jest zabroniony.

Inicjatywa Solidarnej Polski, zabezpiecza nie tylko uczucia religijne katolików, ale również uczucia religine, symbole, przedmioty czci i kultu przedstawicieli innych wyznań. Jak zauważa wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Warchoł: -„Dzisiaj hordy barbarzyńskie atakują kościoły, przerywają msze święte”. Dlatego w opinii ministra Warchoła -„Nie możemy się na to zgodzić. Ta ustawa jest prowolnościowa i proobywatelska. Namawiamy wszystkich do składania podpisów – stwierdził dr Marcin Warchoł.

W opinii osób zaangażowanych w promocję inicjatywy obywatelskiej „W obronie chrześcijan”, zaproponowany projekt chronić ma wartości, wspólnie wyznawane, które stanowią filar cywilizacji, kultury oraz naszej tożsamości. W wywiadzie dla „Naszego Dziennika” wiceminister Warchoł zwrócił uwagę na fakt, że w obecnej chwili prokuratura prowadzi 2435 postępowań w sprawach dotyczących prześladowania chrześcijan „w stosunku do 163 takich postępowań w 2015 r. Skala wzrostu dyskryminacji, agresji wobec wiernych jest gigantyczna”.

Pomysłodawcami projektu ustawy „W obronie chrześcijan” są politycy Solidarnej Polski. Niniejsza decyzja stanowi odpowiedź na liczne ataki antychrześcijańskie i chrystofobiczne, z którymi w Polsce spotykają się osoby wierzące. Podczas konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zaznaczył m.in., że: -„Powszechna Deklaracja Praw Człowieka, polska konstytucja wskazują, że wolność wyznania, swobody religijne, należą kanonu podstawowych praw przysługujących ludziom w cywilizowanym, wolnym świecie. Aby te prawa mogły być urzeczywistniane państwo musi spełniać swoje zadania. Chronić tych, którzy wyznają określone przekonania, wiarę, religię, a także gwarantować to, co zostało zapisane w wielu międzynarodowych aktach prawnych”.

Toczące się obecnie 2435 postępowania dotyczące obrazy uczuć religijnych, znieważenia publicznego przedmiotów czci religijnej, miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, są dowodem na to, że obecne przepisy nie chronią obecnie ludzi wierzących oraz przestrzeni wolności religijnej w sposób wystarczający.

Mateusz Janik

Źródło: naszdziennik.pl/fideidefensor.pl/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Dzień Papieski w „Blasku prawdy”
Next post Biskup Marek Mendyk pozywa koncern Ringier Axel Springer za paszkwil w „Newsweeku”