„Budzimy Olbrzyma” razem z wicewojewodą łódzkim Piotrem Ciepluchą

Read Time:1 Minute, 37 Second

Na temat dyskryminacji chrześcijan oraz wyznawców innych religii na antenie Radia Jasna Góra z wicewojewodą łódzkim Piotrem Ciepluchą rozmawiał dr Artur Dąbrowski. W audycji omówiono kwestie związane z procedowaniem projektu obywatelskiego „W Obronie Chrześcijan”. Pod inicjatywą swoje podpisy złożyło ponad 380 tys. obywateli. Jak zaznaczył wicewojewoda łódzki, wspomniany dokument jest nie tylko próbą nowelizacji Kodeksu karnego, ale również formą wyczulenia społeczeństwa na kwestie związane z obrazą uczuć religijnych.

@piotrcieplucha

W Radiu Jasna Góra rozmawialiśmy o zagrożeniach związanych z lewackimi ideologiami oraz o dyskryminacji chrześcijan ee współczesnym świecie. #chrześcijaństwo #wartości #polityka #tradition

♬ dźwięk oryginalny – piotrcieplucha

Wicewojewoda łódzki zaangażowany osobiście w inicjatywę obywatelską „W Obronie Chrześcijan”, w rozmowie z Arturem Dąbrowskim zwrócił uwagę na fakt, że w chwili obecnej w kwestii obrazy uczuć religijnych, publicznego znieważenia przedmiotów czci religijnej lub miejsce przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, prokuratura prowadzi obecnie prawie 2500 postepowań „Warto nadmienić, że w 2015 r. takich postepowań prowadzono około160. Jak widać napędzona czarnymi marszami antyklerykalna narracja przyczyniła się do tendencji zwyżkowej w tej materii. Mamy więc do czynienia ze wzrostem agresji wobec wiernych.

W „Budzeniu Olbrzyma” odniesiono się również do zjawiska „stygmatyzowani” nauczycieli religii oraz zorganizowanej akcji przez osoby związane z inicjatywą Same Plusy, które podjęły kampanię informującą o tym, jak wypisać się z zajęć katechetycznych. W audycji odniesiono się również do zagadnień związanych z fałszywymi oskarżeniami osób duchownych przez rzekome ofiary molestowania seksualnego. W tym kontekście przytoczono przykład orzeczenia Sądu apelacyjnego w Łodzi orzekł, że „Marek Lisiński, przez lata rzecznik ofiar pedofilii w Kościele, kłamał na temat swojej przeszłości i wyłudził pieniądze od kapłana którego oskarżył o wykorzystanie seksualne”.

Podczas audycji odniesiono się również do złożonego pod koniec września do Sądu Okręgowego w Świdnicy pozwu dotyczącego ochrony dóbr osobistych, który w imieniu bp. Marka Mendyka złożyli jego pełnomocnicy. Oskarżony bezpodstawnie hierarcha wielokrotnie powtarzał, że w przedmiotowym materiale Nesweeka opublikowano bezpodstawne i niezgodne z prawdą twierdzenia.

Pozostaje nam bardzo serdecznie zaprosić Państwa na listopadową odsłonę audycji „Budzenia Olbrzyma” i życzyć zaangażowania na rzecz budowania cywilizacji miłości i prawdy.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Kardynał Giovanni Battista Re odmówił udzielania wywiadu telewizji TVN
Next post Uczniowie na spotkaniu profilkatycznym w „Zielarni pod Klasztorem”