Uczniowie na spotkaniu profilkatycznym w „Zielarni pod Klasztorem”

Read Time:1 Minute, 1 Second

Czterdziestu uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku uczestniczyło w spotkaniu o charakterze profilaktycznym w naszej „Zielarni pod Klasztorem”. W ramach lekcji prezes fundacji „Czyn Katolicki” – Renata Olczyk omówiła zastosowanie wysokiej jakości mieszanek ziół, nalewek oraz syropów. Nie zabrakło również kwestii związanych ze zdrowym żywieniem, usuwaniem toksyn oraz złogów z organizmu. Nade wszystko młodzież zapoznała się z medycyną i duchowością św. Hildegardy z Bingen. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się te kwestie wykładów, które poruszały zagadnienia z wpływem napojów energetycznych na organizm człowieka.

Renata Olczyk zwróciła uwagę na fakt, że -„święta Hildegarda z Bingen należy do jednej z barwniejszych postaci Średniowiecza. Jej wiedza dotycząca ludzkiego ciała jaką posiadła, z całą stanowczością wykraczała poza ramy epoki w której przyszło jej żyć”. Dodała przy tym, że -„do dziś jej dzieła, poglądy i nauka są przedmiotem analiz wielu środowisk naukowych na całym świecie”. Na szczególną uwagę, w opinii prezes „Czynu Katolickiego”, -„zasługują kwestie związane z teorią i praktyką ziołolecznictwa św. Hildegardy. Poglądy medyczne i zielarskie skromnej mniszki z Bingen nie tylko znalazły potwierdzenie w obecnej wiedzy medycznej, ale są w niej stosowane”.

Dziękujemy bardzo serdecznie uczniom i nauczycielom za pobyt w Zielarni, który jak żywimy nadzieję przyczyni się do promocji zdrowego stylu życia pośród kłobuckiej młodzieży.

Mateusz Janik

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Budzimy Olbrzyma” razem z wicewojewodą łódzkim Piotrem Ciepluchą
Next post Śpieszmy się kochać ludzi…