Wybory zarządu poza nami

Read Time:1 Minute, 24 Second

Zwołaną na 5 listopada Radę Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej w Radomsku rozpoczęła Eucharystia, którą w intencji ŚP. Pani Bogusi Kulik „Wiśki” żołnierza Armii Krajowej i ostatniego uczestnika Powstania Warszawskiego, mieszkającego w Częstochowie celebrował ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. Oczywiście w trakcie Mszy świętej każdy z nas składał na ołtarzu intencje związane z wyborem nowego prezesa i zarządu DIAK.

Po dopełnieniu wszystkich procedur, zaraz po Mszy świętej, rozpoczęliśmy posiedzenie Rady. Po wszystkich sprawozdaniach ustępujący zarząd otrzymał absolutorium. Prezes DIAK, dr Dąbrowski, podziękował Radzie i członkom zarządu za współpracę życząc owocnych obrad. Zgłaszanie kandydatów i głosowanie przebiegło niezwykle sprawnie. W związku z tym faktem, niezmiernie miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym wybrano członków zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Na kolejną kadencję prezesem DIAK wybrany został dr Artur Dąbrowski, wiceprezesem oraz skarbnikiem została Renata Olczyk, drugim wiceprezesem wybrano Małgorzatę Frańczak, delegatem do KIAK wybrany został przedstawiciel regionu wieluńskiego, prezes POAK w parafii św. Franciszka w Zajączkach – Grzegorz Wydmuch. Region wieluński w zarządzie reprezentować będzie członek Rady Jacek Kazimierczak, który jest prezesem POAK w wieluńskiej parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Członkiem zarządu z regionu radomszczańskiego została prezes POAK z parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Chrzanowicach, Anna Motylska. Natomiast sekretarzem zarządu wybrano prezes POAK z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Ewę Krawczyk.

W skład komisji rewizyjnej weszli przedstawiciele regionu częstochowskiego. Niniejsze gremium reprezentować będą: Janina Kawecka, prezes POAK z parafii św. Wojciecha, Ryszard Trzeszczyński, prezes POAK z parafii Miłosierdzia Bożego oraz Urszula Kulinicz prezes POAK z parafii św. Stanisława Kostki.

Gratulując dokonanego wyboru, życzę wytrwałości i odwagi świadczenia o Kościele. Z serca wszystkich Państwa błogosławię na trud apostolski.

Ks. Radosław Rychlik – asystent DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Owoce dialogu
Next post „Życie trzeba godnie przeżyć, bo jest tylko jedno” – ostatnie kazanie bł. Księdza Jerzego