„Gazeta Wyborcza” promuje petycję zakazującą spowiedzi osób poniżej 16 roku życia

Read Time:3 Minute, 56 Second

W Internecie umieszczono petycję, której twórca podpisujący się jako Rafał B., zwraca się do przedstawicieli Sejmu RP z prywatną inicjatywą, która zakazuje spowiadania osób poniżej 16 roku życia. Autor wniosku, który na moment pisania artykułu wsparło 3519 osób twierdzi wprost, że: -“Spowiedź jest formą psychicznej przemocy”. Jest również “Ingerencją w intymny świat dziecka prowadzoną z wymogiem mówienia “całej prawdy”, pod groźbą kary – boskiej – przez ludzi, którzy nie mają odpowiedniego przygotowania psychologicznego”. Rafał B., a w zasadzie Rafał Betlejewski to osoba znana z zaciekłych ataków na Kościół katolicki i licznych publikacji o charakterze antyklerykalnym.

W swoim wpisie w mediach społecznościowych Betlejewski poinformował o tym, że kilka dni temu zawitał do toruńskiego Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, gdzie zachęcał ludzi do nabywania swojej książki “365 lekcji religii”. O swojej publikacji Betlejewski mówi wprost, że pokazuje w niej dość dokładnie “jak kształtował się katolicki antysemityzm”. Oczywiście autor wpisu nie omieszkał przy okazji obrzucić kalumniami dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka zarzucając toruńskiemu redemptoryście przekraczanie wszelkich granic przyzwoitości i afirmowanie “polskich szmalcowników i holocaustowych bandytów jako bohaterów”. Betlejewski twierdzi, że o. Tadeusz Rydzyk nie tylko okrada z pieniędzy polskich emerytów, ale posługując się kłamstwem, świadomie promuje potomków wiejskich bandytów mordujących Żydów.

Po bajdurzeniu Rafała Betlejewskiego na temat dyrektora Radia Maryja, które mają tyle wspólnego z prawdą, co opady śniegu na Saharze, przyszedł czas na ględzenie dotyczące sakramentu pokuty i pojednania. W tej materii Betlejewski jest w stanie powiedzieć jedynie tyle, że: “Katolicy potrafią szkalować dzieci, aby tylko obronić prawo mężczyzn do przesłuchiwania dzieci w konfesjonałach”. Dorzuca do tego brednie o tym, iż “Spowiedź na ucho w ciemnej szafie nie ma nawet uzasadnienia religijnego”. To oczywiście jedynie wstęp do „fejkowego preludium” autorstwa Betlejewskiego, z którego wyłania się funkcjonująca w lewackich umysłach narracja o tym, że spowiedź “jest polem nadużyć seksualnych i molestowania psychicznego”. Dlatego warunkiem koniecznym uznał jej zakazanie.

Oczywiście improwizacyjny utwór aberracyjny Betlejewskiego o zakazie spowiedzi dzieci poniżej 16 roku życia, pozostałby w mediach bez echa, gdyby w promocję nie włączyła się gazeta Adama Michnika. Specjalizująca się od wielu lat w kościelnym hejcie “Gazeta Wyborcza” bardzo pospiesznie rozpisała partyturę pomówień na dwa głosy. Oczywiście w tej kwestii zaśpiewał stały duet (dyżurni “GW”) – lub mówiąc bardziej poetycko – ulubieni piewcy z warszawskiej redakcji z ul. Czerskiej 8/10 – Magdalena Środa i Jan Hartman. Specjalizująca się podobno w etyce Środa oraz biegły podobno w bioetyce Hartman, notorycznie stygmatyzując i zniesławiając społeczność katolicką, mówiąc językiem Grzegorza Ciechowskiego “pieją jak kury, które nie mają koguta”. Aż nadto opakowana jest Marksem ta lewacka nuta”.

Magdalena Środa, nie kryjąc entuzjazmu dla inicjatywy Rafała B. na łamach gazety Michnika stwierdza: “Z oświeceniowym zadowoleniem obserwuję akcję zbierania podpisów pod propozycją zakazu spowiedzi dla osób, które nie przekroczyły 16. roku życia. W ogóle uważam, że członkostwo w różnych religiach powinno być sprawą decyzji dorosłych ludzi”. Dodatkowo etyk Magdalena Środa, a może lepiej posługując się lewacką terminologią “E – Tyczka” i publicystka “Gazety Wyborczej”, publicznie domagająca się udzielenia szczurom i karaluchom statusu uchodźców, w kwestii spowiedzi podkreśla, że korzystające z sakramentu pokuty dzieci “mają z reguły mniej grzechów na sumieniu niż ci, którzy ich z tych grzechów spowiadają”.

Z kolei chadzający na Marsze Ateistów, gdzie wciela się w rolę Kazimierza Łyszczyńskiego, felietonista “Gazety Wyborczej” Jan Hartman, idąc po linii redakcji z Czerskiej, nie tylko wsparł petycję Betlejewskiego, ale oznajmił na Twitterze, że spowiedź to przede wszystkim “Odrażająca i zboczona praktyka, służąca totalitarnej kontroli ludzkich sumień”. Tyle ma do powiedzenia człowiek, który przynależność do Kościoła katolickiego uważa za głęboko niemoralną i hańbiącą. Paradoksem w tym przypadku jest to, że zasadność sakramentu pokuty i pojednania podważa człowiek, który sam jest autorem publikacji o niezwykle wymownym tytule – “Spowiedź antychrysta”.

Jak widać akcja „Gazety Wyborczej” jest w rzeczywistości “pompowaniem” udzielających się stale na jej łamach dyżurnych felietonistów. Oczywiście w takich sytuacjach wykorzystuje się również każdego możliwego sojusznika, by nie tylko wypromować jego antyklerykalną publikację, ale zgodnie z teorią Teodora Adorna „Zwalczać każdą postać boskości w umysłach ludzkości naszej generacji”. Jak widać w tej antykościelnej prowokacji nie chodzi o promowanie idei związanych ze „świeckością państwa”, ale o bezpośrednią ingerencję w sprawy Kościoła. Petycja domagają się przyjęcia ustawy zakazującej spowiadania osób poniżej 16. roku życia, to słabo przygotowana metoda dezinformacji, która wymusza na odbiorcy podjęcie działań zgodnych z zaplanowanym zdeformowanym przekazem.

Jak widać twórca petycji oraz jej promotorzy z “GW” posiłkują się w swoich działaniach starą sowiecką zasadą dezinformacji określaną mianem decepcji. W tym konkretnym przypadku kluczowe zadanie uruchomionego mechanizmu decepcyjnego polega na stworzeniu i ukształtowaniu nowej rzeczywistości w oparciu o nieprawdziwe informacje, by za ich pomocą wpływać i przekonywać ludzi, w jaki sposób mają myśleć i postępować. Taki stan rzeczy pozwala w łatwy sposób sterować, manipulować i kreować ludzkimi procesami myślowymi, a następnie ludzkim zachowaniem.

Dr Artur Dąbrowski – prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
100 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

One thought on “„Gazeta Wyborcza” promuje petycję zakazującą spowiedzi osób poniżej 16 roku życia

  1. „Wolnomyśliciele” i „obrońcy wolności sumienia” ,którego istnienie negują lub co najmniej deprecjonują,jak zwykle zdają się nie zauważać,źe występują przeciwko wielowiekowym i współczesnym wartościom,takim choćby ,jak nienaruszalne dotąd prawo rodziców do wychowania swoich dzieci w duchu wiary. Tego typu praktyki, wywodzące się głównie z Oświecenia, wielokrotnie już przyczyniały się do tragicznych skutków w skali globalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Nie szata zdobi tolerancję”
Next post Posiedzenie Rady do Spraw Apostolstwa Świeckich KEP