Homilia ks. Radosława i poświęcenie sztandaru POAK na Jasnej Górze

Read Time:1 Minute, 20 Second

Kolejny raz uczestniczyliśmy w Forum Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na Jasnej Górze. Przybyliśmy do jasnogórskiego sanktuarium aby wzorem św. Jana Pawła II przyłożyć ucho do tego świętego miejsca, „aby poczuć, jak bije serce Narodu w Sercu Matki”, Królowej Matki, która pod swoim sercem nosiła Króla Wszechświata. Wsłuchując się w homilię asystenta DIAK uświadamiamy sobie, że „Chrystus jest Królem, który po ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu panuje w sercach wiernych, dzięki miłosierdziu i przebaczeniu”. My również pragniemy podążać tą drogą.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z homilią Ks. Radosława Rychlika asystenta naszego stowarzyszenia, którą wygłosił w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze podczas Mszy św. na Jasnogórskim Forum Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20 listopada 2022 r.
    

Przed udzieleniem błogosławieństwa kończącego Eucharystię asystent diecezjalny poświęcił sztandar Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej działającego przy kościele Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Częstochowie. Sztandar Akcji Katolicki jest dowodem dumy i zobowiązaniem, ponieważ, jak uczył nas Pius XI „Należy zawsze dzielnie walczyć pod sztandarem Chrystusa Króla”.

W imieniu organizatorów dziękujemy Panu Bogu, prelegentom, członkom Akcji Katolickiej, młodzieży z Jasnogórskiego Chóru Chłopięco-Męskiego „Pueri Claramontani”, pod dyrekcją s. Marii Bujalskiej, kustoszowi jasnogórskiego sanktuarium o. Waldemarowi Pastusiakowi, o. Janowi Poteralskiemu, ks. prałatowi Gabrielowi Maciejewskiemu, ks. Grzegorzowi Szumerze oraz ks. Radosławowi Rychlikowi asystentowi DIAK i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy się spotkać w sercu Polski, by posłuchać jak bije serce Króla Wszechświata wraz z sercem Matki Zbawiciela Świata.

Renata Olczyk

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Eucharystia w kaplicy Cudownego Obrazu
Next post Rozważania Apelowe ks. Radosława Rychlika