Prezydent Matyjaszczyk dorabia w radzie nadzorczej krakowskiego Holdingu

Read Time:1 Minute, 30 Second

18 listopada 2022 r. prezydent Krakowa Jacek Majchrowski powołał prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyaszczyka na członka rady nadzorczej Krakowskiego Holdingu Komunalnego S.A. – spółki miejskiej odpowiadającej za funkcjonalność ekospalarni oraz aspekt „zwiększenia efektywności funkcjonowania krakowskich spółek komunalnych”.

Na stronie internetowej krakowskiego holdingu możemy przeczytać, że zasadniczą misją podmiotu jest „inspirowanie i realizacja działań prowadzących do zwiększenia efektywności funkcjonowania krakowskich spółek komunalnych oraz świadczenie usług związanych z sektorem gospodarki komunalnej”. Jak podaje serwis internetowy Interia prezydent Matyjaszczyk z tytułu zasiadania w radzie nadzorczej inkasować będzie miesięcznie około 5 tys. zł.

Na kanwie opisanej przez serwis Interia historii „biednego prezydenta” Matyjaszczyka dorabiającego „trochę grosza” w radzie nadzorczej Krakowskiego Holdingu Komunalnego, kwestia decyzji procedowania „Bubel Uchwały” autorstwa radnych Lewicy o przyjęciu Apelu dotyczącego likwidacji finansowania lekcji religii z budżetu miasta, staje się aż nadto oczywista. W niniejszej sytuacji mamy do czynienia z klasycznym odwracaniem uwagi od siebie i aktualnej sytuacji, przy symetrycznym wskazaniu „wroga ludu”, na którego marnotrawi się miejskie wydatki.

Zasłużeni towarzysze z częstochowskiego magistratu w duchu ideologii marksistowskiej żywili nadzieję, że uda im się odwrócić uwagę od dodatkowych profitów walczącego o równość, w tym chyba finansową prezydenta Częstochowy. Niestety wyszło jak zawsze. Nie udało się przekonać opinii publicznej, że „wszyscy prezydenci w Polsce są sobie równi”, ponieważ ci częstochowscy dorabiający w Krakowie „są równiejsi od innych”.

A swoją drogą warto dopytać radnych Lewicy o to, ile mieszkańcy Częstochowy płacą za śmieci. Jeżeli dużo, to zawsze można się pocieszyć tym faktem, że częstochowski prezydent doucza się w Krakowie w jaki sposób realizować działania mające na celu zwiększenie efektywności funkcjonowania spółek. Niestety, nie częstochowskich, ale krakowskich spółek komunalnych. Brzmi dumnie, a nawet znajomo, chociaż wydawałoby się, że czasy kiedy to naród ustami swoich przedstawicieli pił szampana i spożywał kawior już dawno się skończyły.

Dr Artur Dąbrowski – prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Zapraszamy na „Budzenie Olbrzyma” – usłyszymy raz jeszcze o wadliwej uchwale radnych Lewicy
Next post Zapraszamy na świąteczne zakupy do Zielarni pod Klasztorem