Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Działoszynie i Bobrownikach

Read Time:1 Minute, 10 Second

Święty Mikołaj biskup Miry w Licji, to najbardziej rozpoznawalna postać nie tylko w Kościele, ale w popkulturze. Chociaż w tym ostatnim przypadku mamy do czynienia z komercjalizacją i zawłaszczeniem osoby świętego Mikołaja, to jednak Akcja Katolicka czyni wysiłki i starania aby świętego z Miry, którego znamy ze świadczenia dzieł dobroczynnych, przedstawiać i eksponować nie tylko młodemu pokoleniu we właściwy sposób, jako biskupa, który nie tylko świadczył działa miłosierdzia, ale dbał również o czystość wiary.

O ile troska o depozyt wiary jest domeną osób dorosłych, to dzieci stanowczo czekają na spotkanie ze świętym Mikołajem. A tego najlepiej, najszybciej spotkamy w Kościele. I właśnie w tym miejscu, jakim jest świątynia, zaraz po zakończeniu Eucharystii dzieci i młodzież spotkały się ze świętym Mikołajem. W postawie dziecięcej dominowała przede wszystkim niecierpliwość oraz chęć zamienienia kilku słów ze świętym.

http://www.mariamagdalena.parafia.info.pl/art_images/art_616/img18.jpg

Mikołaj spotkał się z dziećmi i młodzieżą nie tylko w kościele świętej Marii Magdaleny w Działoszynie, ale również przybył na spotkanie do kościoła filialnego p.w. św. Mateusza w Bobrownikach. Mikołaj podarunkami przygotowanymi przez członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej obdarowywał maluchów. Znany ze szlachetnego obejścia Gość zawitał również do mieszkańców wspólnoty „Betel”.

http://www.mariamagdalena.parafia.info.pl/art_images/art_616/img14.jpg

W imieniu własnym, ks. Proboszcza Jana Skibińskiego oraz wszystkich uczestników zaangażowanych w niniejszą inicjatywę składam serdeczne podziękowanie Burmistrzowi Miasta i Gminy Działoszyn Rafałowi Drabowi za okazaną pomoc i wsparcie w zakresie współfinansowania lokalnego przedsięwzięcia, jakim było lokalne spotkanie ze św. Mikołajem.

Małgorzata Frańczak- wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja dr Artur Dąbrowski komentuje uchwałę radnych z częstochowskiej Lewicy
Next post „Wychwalajmy narodzonego Boga” – Parafialny Oddział zaprasza na koncert kolęd do Zajączek