„Polowanie na Kardynała” – polecamy dobrą książkę

Read Time:2 Minute, 9 Second

10 stycznia 2023 r. w Rzymie odszedł do Pana kardynał George Pell. Były prefekt Sekretariatu ds. Spraw Gospodarczych Stolicy Apostolskiej w latach 2014–2019, pozostanie na zawsze w naszych umysłach jako osoba, którą za życia uśmiercono publicznie poprzez hejt medialny i spreparowane na potrzebę chwili fałszywe oskarżenia o molestowanie seksualne. Wielu z nas z zapartym tchem śledziło medialne doniesienia dotyczące samego procesu i przede wszystkim wyroku, mocą którego 13 marca 2019 r. George Pell został skazany na 6 lat więzienia za przestępstwa na tle seksualnym. Kardynał spędził ponad trzynaście miesięcy w więzieniu o zaostrzonym rygorze, zanim Sąd Najwyższy Australii przegłosował, w stosunku 7-0, jego uniewinnienie. 

Historią kardynała George’a Pella zainteresował się Sebastian Karczewski – redaktor naczelny miesięcznika „Non Possumus. Imperatyw”, dziennikarz, publicysta, autor kilkunastu książek, poświęconych trudnym sprawom Kościoła katolickiego. W swej publikacji „Polowanie na Kardynała”, red. naczelny „Non Possumus. Imperatyw” stwierdza wprost:

Historia jest przerażająca… Wymyślono zbrodnię, którą miał popełnić, instytucje państwowe zaangażowano do jej potwierdzenia, dziennikarzy – do zorganizowania publicznego linczu. Jak się później okazało, do wydania wyroku skazującego niewinnego człowieka wystarczyło zeznanie jednej osoby…...

sebastian karczewski redaktor naczelny miesięcznika „non possumus. imperatyw”

Z publikacji red. Sebastiana Karczewskiego, przebija się jednoznaczny obraz kwerendy licznych dokumentów i świadectw, z których jasno wynika, że przykład „polowania” na kardynała George’a Pella, stanowi w rzeczywistości część zaplanowanej na większą skalę operacji, której ostatecznym celem jest „demontaż” Kościoła katolickiego.

„W niniejszej książce, na podstawie dokumentów i świadectw, podjąłem próbę rekonstrukcji „polowania” na kardynała George’a Pella, które było częścią większej operacji, obliczonej na „demontaż” Kościoła katolickiego. Nie mam wątpliwości, że werdykt ławy przysięgłych i wyrok sądu apelacyjnego nie były „sądową pomyłką”, lecz przejawem nienawiści na tle religijnym i potwornym dowodem wojny z chrześcijaństwem” – pisze red. Sebastian Karczewski.

Ze swej strony zachęcamy członków Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, wolontariuszy oraz sympatyków naszego stowarzyszenia do zapoznania się z treścią publikacji. Niech w naszych sercach wybrzmią słowa, które na łamach „Naszego Dziennika”, w kontekście fałszywych oskarżeń kard. Pella wypowiedział dr Artur Dąbrowski:

Skoro dało się fałszywie oskarżyć kardynała i skazać go na karę więzienia, jaką możemy mieć pewność że nie spotka to kolejnych dostojników Kościelnych, nie wykluczając także samego Ojca świętego? Skoro wczoraj w więzieniu był kardynał, to jutro może znaleźć się papież. Potrzebujemy w Kościele ludzi, biskupów i kardynałów którzy będą bronić fałszywie oskarżanych duchownych i reagować także na drodze prawnej, by nie dochodziło do takich dramatycznie niesprawiedliwych wyroków jaki miał miejsce wobec australijskiego purpurata”.

dr artur dąbrowski – prezes akcji katolickiej archidiecezji częstochowskiej

Z całą pewnością warto zgłębić temat kard. George’a Pella i podjąć temat na spotkaniu Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej.

Krzysztof Król

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Spektakularny sukces obrońców życia w Teksasie
Next post Debata w Centrum Kształcenia Młodzieży na temat pontyfikatu i dziedzictwo Benedykta XVI poza nami