Pozdrawiamy skautów i harcerzy w Dniu Myśli Braterskiej

Read Time:1 Minute, 2 Second

„Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć” – Robert Baden-Powell.

Od 1927 roku upłynęło już dużo czasu To właśnie wówczas narodził się zwyczaj, by dzień 22 lutego (urodziny Roberta i jego żony Olave Baden-Powell), obchodzić jako święto przyjaźni ruchu skautowego na świecie pod nazwą- „Dnia Myśli Braterskiej”.

Dziś stajemy ramię w ramię ze skautami i harcerzami, życząc im w wytrwania w testamencie twórcy ruchu skautowego. Baden-Powell powtarzał młodym adeptom niejednokrotnie: „W swych myślach i czynach kieruj się miłością miłością przez duże „M”. I nie chodzi mi o zakochanie się i miłość dwojga ludzi. Chodzi mi o miłość w Twoich czynach, o ducha miłości wobec bliźnich, gdy czynisz dobro innym ludziom, gdy jesteś miły i spolegliwy i gdy okazujesz wdzięczność za życzliwość okazaną Tobie”.

Robert Baden-Powell przypominał również o tym, że w życiu harcerza i skauta charakter oraz siła wypływają z mężnego znoszenia przeciwności. Twórca skautingu zachęcał swych wychowanków do hartowania ducha w przezwyciężaniu trudności. Dlatego twierdził, że: -„Życie byłoby miłe, gdyby wszystko było słodkie. I sama sól jest gorzka, ale trochę soli do potrawy nadaje smak. Trudności są solą życia”

Powodzenia w służbie i na służbie skautowskiej i harcerskiej, oczywiście nie tylko w Dniu Myśli Braterskiej, życzy Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post W dniu urodzin modlimy się za Księdza Asystenta Radosława
Next post „Oto drzewo Krzyża, na którym zawisło Zbawienie świata”