„Oto drzewo Krzyża, na którym zawisło Zbawienie świata”

Read Time:1 Minute, 4 Second

„Wierzę, że każdy człowiek na świecie w swoim sercu znajduje się albo na krzyżu, albo pod krzyżem. Na krzyżu jest z Chrystusem: „z Chrystusem zostałem przybity do krzyża” – mówi święty Paweł (Ga 2, 20). Ci spośród nas, którzy cierpią, znajdują się na krzyżu w sposób fizyczny. Najświętsza Matka, święty Jan i niewiasty u stóp krzyża były na nim poprzez swoje współczucie” – pisał arcybiskup Fulton J. Sheen. Dodawał przy tym, że podobnie „Każdy człowiek na świecie znajduje się albo na krzyżu poprzez uznanie zasług Chrystusa i swój udział w tymże krzyżu, albo pod krzyżem. Wielu wiernych stoi dziś pod krzyżem i mówi: „Zejdź z niego, zejdź z niego, a uwierzymy”. Do Kościoła wdziera się nowa choroba: staurofobia. Stauros w języku greckim oznacza „krzyż”, a phobia oznacza „strach”. Stąd staurofobia to strach przed Krzyżem”.

Na rodzimym gruncie autor powstałej w XIX wieku pieśni „W Krzyżu Cierpienie”, ks. Karol Antoniewicz, przypominał, że „Kto krzyż odgadnie, ten nie upadnie”. Dlatego „Gdy grom się zbliża, pośpiesz do krzyża,
On ciebie wesprze, ocali”. Mając na uwadze zbliżającą się pierwszą w tym roku w Wielkim Poście Drogę Krzyżową, uczmy się odgadywać mądrość Krzyża na krzyżu przez uznanie zasług Chrystusa. Niech pośród naszych wielkopostnych intencji na Drodze Krzyżowej nie zabraknie troski o Akcję Katolicką Archidiecezji Częstochowskiej.

Artur Dąbrowski – prezes DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Pozdrawiamy skautów i harcerzy w Dniu Myśli Braterskiej
Next post Pamiętamy o gen. Auguście Emilu Fieldorfie “Nilu”