Prezes DIAK dla „Informacji dnia” w TV TRWAM.

Read Time:47 Second

W poniedziałek 6 marca w krótkich słowach prezes DIAK, dr Artur Dąbrowski, skomentował piątkowy wyrok toruńskiego Sądu, który umorzył sprawę zakłócania Mszy św. przez poseł Scheuring-Wielgus. W wypowiedzi prezes częstochowskiej Akcji Katolickiej odniósł się również do niedzielnych wybryków aktywistów LGBT, którzy zakłócili niedzielne nabożeństwo w kościele Świętego Krzyża w Warszawie.

W opinii dr. Dąbrowskiego wyrok Sądu w Toruniu wpisuje się w przyjęte w Unii Europejskiej standardy prawne, poprzez które konsekwentnie dąży się do wykreślenia obrazy uczuć religijnych z katalogu chronionego prawem. Świadczy o tym przyjęta przez Parlament Europejski rezolucja „Sprawozdanie w sprawie praw człowieka i demokracji na świecie oraz polityki Unii Europejskiej w tym zakresie – sprawozdanie roczne za 2022 r.”.

W opinii Artura Dąbrowskiego, w kwestii wyroku sądowego wydanego w Toruniu –mamy do czynienia z kolejnym przyzwoleniem na to, by lewicowi politycy, ubijając kapitał polityczny, zwracając się ze swym przesłaniem do lewicowego, antyklerykalnego elektoratu, mogli legalnie wchodzić w przestrzeń sakralną, dokonując jej profanacji.

Mateusz

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Nasz Dziennik” o umorzeniu sprawy dotyczącej zakłócania Mszy św. przez posłankę lewicy
Next post Inicjatywa modlitewna #LekNaBielmo