Inicjatywa modlitewna #LekNaBielmo

Read Time:1 Minute, 55 Second

W poniedziałek 6 marca 2023 r. w reportażu z cyklu „Bielmo”, który miał swoją premierę w TVN24 w programie „Czarno na białym”, redaktor Marcin Gutowski w materiale „Franciszkańska 3” sugeruje, iż Jan Paweł II wiedział o pedofilii wśród osób duchownych zanim został wybrany papieżem. W opinii redaktora Gutowskiego -„Reportaż ma zakończyć dyskusję i festiwal rozmywania rzeczywistości, udawania, że Jan Paweł II mógł nie wiedzieć”. W reportażu jednoznacznie zasugerowano „odpowiedzialność” papieża Polaka za wypadki pedofilii, kiedy był metropolitą krakowskim, a następnie głową Kościoła katolickiego. 

Na łamach tygodnika „Do Rzeczy”, redaktor Piotr Semka, zmotywował nas do podjęcia refleksji pisząc. Motywację do inicjatywy znaleźliśmy w następujących słowach redaktora: „W kraju, w którym jeszcze dekadę temu wspominano papieża Polaka z najwyższym szacunkiem, zaskakująco mało jest dziś ludzi, którzy zaprotestowaliby przeciw kampanii wylewania kubłów pomyj na Jana Pawła II. Czy to pierwszy taki przypadek? Do jakiego wzorca nawiązano przy dekonstrukcji mitu papieża Polaka?

Na szczęście jest taka grupa ludzi, która potrafi zaprotestować, sprzeciwić się „kampanii wylewania kubłów pomyj na św. Jana Pawła II” i zaprosić inne osoby do duchowej formy protestu. Na zasugerowane bielmo skutkujące upośledzeniem widzenia lub nawet ślepotą, chcemy odpowiedzieć bielą modlitwy. W świecie Biblii, kolor biały kojarzony jest zawsze z ideą niewinności, radości oraz czystości. Biel to również barwa światła i symbol życia. Kolor biały jest przede wszystkim przeciwnością czerni, stanowiącej synonim mroku.

#LekNaBielmo to inicjatywa, którą odpowiadamy na spychanie w przestrzeń otchłani i mroku pamięci o św. Janie Pawle II oraz równoczesnego skazywania na „damnatio memoria” jego nauczania. Na taki stan rzeczy pragniemy odpowiedzieć poprzez żywe uczestnictwo w Eucharystii (#Eucharystia), adorację Najświętszego Sakramentu (#Adoracja) oraz odmówienie jednej części różańca (#Różaniec).

Zachęcamy nie tylko członków Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej do żywego włączenia się w inicjatywę #LekNaBielmo, która jak ufamy, przyczyni się do powstrzymania fałszywych opinii na temat św. Jana Pawła II. Osoby biorące udział w inicjatywie o charakterze modlitewnym prosimy o wybranie jednej z trzech form duchowej aktywności (oczywiście mogą być wszystkie razem): żywego uczestnictwo w Eucharystii, adoracja Najświętszego Sakramentu, odmówienie jednej części różańca. Wszystko oczywiście w intencji zwycięstwa bieli nad bielmem, kreowanym w medialnym przekazie w kontekście osoby Jana Pawła II. Prosimy nominować osoby do wykonania zadania i podzielić się tym faktem w mediach społecznościowych.

Dr Artur Dąbrowski – prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Prezes DIAK dla „Informacji dnia” w TV TRWAM.
Next post „Przyzwolenie na ataki” – wywiad prezesa DIAK dla „Naszego Dziennika”