„Znów chcą zabić Papieża” – komentarz do homilii metropolity krakowskiego

Read Time:3 Minute, 21 Second

W czwartkowym wydaniu „Naszego Dziennika” red. Krzysztof Gajkowski w artykule „Znów chcą zabić Papieża” przytacza tekst homilii, którą wygłosił abp Marek Jędraszewski w czasie liturgii stacyjnej w bazylice Trójcy Świętej w Krakowie, w której odniósł się bezpośrednio reportażu “Bielmo”, w którym redaktor Marcin Gutowski wyemitował materiał “Franciszkańska 3”, sugerując bezpośrednio, że kardynał Karol Wojtyła posiadał wiedzę na temat pedofilii wśród osób duchownych i jednocześnie tuszował fakt wykorzystywania seksualnego małoletnich w archidiecezji krakowskiej, zanim został papieżem Janem Pawłem II.

Arcybiskup Jędraszewski stwierdził, że – Niszczy się dziś Jana Pawła II pomimo jego niezwykłej prawości osobistej. Człowieka wzruszającej modlitwy. Szczęśliwi ludzie, którzy widzieli go, jak się modlił. Niszczy się go. Jego, obrońcę człowieka, obrońcę małżeństwa i rodziny. Dodał przy tym, że – Obecna walka poprzez kłamstwa i insynuacje jest w rzeczywistości drugim zamachem na osobę św. Jana Pawła II. Jest operacją niszczenia jego świetlanej pamięci. Metropolita Krakowski zauważa, że papieża wini się za to, że reprezentował postawę tolerancyjną wobec odrażającego zła, jakie zdołało przeniknąć do życia Kościoła. Wiemy dokładnie, że jest to zło, które w dużo większym stopniu stało się nawet zachwalane i swoistą ideologią w innych środowiskach stwierdził Arcybiskup. 

Atak na Jana Pawła II przeprowadza się dokładnie w ten sam sposób i dokładnie według tych samych schematów, jakimi niszczono pamięć o papieżu Piusie XII. – Już po jego śmierci, gdy pojawiło się pokolenie tych, którzy go nie znali i nie pamiętali osobiście, dla których był mniej lub bardziej daleką legendą – stwierdził Arcybiskup Krakowski. Dodał przy tym, że św. Jan Paweł II – Ciągle pozostaje wrogiem dla głosicieli ideologii gender, zwolenników aborcji i eutanazji, dlatego próbuje się go zniszczyć, osłabić jego autorytet i wyszydzić jego święte imię. Na koniec homilii Arcybiskup Jędraszewski powiedział: – Musimy walczyć. Nie przemocą, prawdą. Musimy walczyć modlitwą. Musimy zmagać się, ciągle umacniać solidarność polskich serc. Bo tu chodzi o Polskę. Tu chodzi o nas. Tu chodzi o wierność tym wszystkim, którzy w dalszej i nieodległej naszej przeszłości przelewali krew za naszą ojczyznę. Bo chodzi o to, abyśmy dzisiaj w tym trudnym czasie drugiego zamachu na Jana Pawła II wracali do tych naszych uniesień, naszych wzruszeń, naszego wołania: zostań z nami!

O komentarz do homilii Arcybiskupa Jędraszewskiego poproszono dr. Artura Dąbrowskiego, prezesa Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, który na wstępie zaznaczył, że: – Wierni świeccy w Kościele oczekują reakcji biskupów. Ci, którzy go znali i przez jego naukę formowali swoją wiarę dziś powinni głośno powiedzieć „Non possumus”. Jeżeli tej reakcji zabraknie, niebawem księża będą bali się tę naukę cytować podczas homilii i nauk. Nie możemy pozwolić na niszczenie autorytetu, musimy stanąć w jego obronie. Zachęcając laikat do włączenia się w inicjatywę zaznaczył – Częstochowska Akcja Katolicka wychodzi z propozycją zaangażowania w akcji #LekNaBielmo. Na skazywanie na niepamięć św. Jana Pawła II pragniemy odpowiedzieć poprzez żywe uczestnictwo w Eucharystii adorację Najświętszego Sakramentu oraz odmówienie jednej części różańca. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

Dąbrowski podkreśla również, że – Dziś, gdy nie da się już zabić św. Jana Pawła II próbuje się zabić pamięć o nim. Podważając moralność jego życia i decyzji jakie podejmował, podważa się także jego nauczanie. Podważa się tym samym sens odwoływania do dziedzictwa jakie nam pozostawił. Prezes Artur Dąbrowski powiedział również – Dostrzegam w tym zemstę ideologicznych dzieci i wnuków Marksa na osobie św. Jana Pawła II, którego nie udało im się zgładzić za życia. Oni chcą usunąć z naszej zbiorowej pamięci człowieka, który bronił wartości, depozytu wiary i porządku życia społecznego opartego na Dekalogu. Neomarksistowski przekaz kierują do osób młodych, które nie znają św. Jana Pawła II. Dlatego chcą by poznały go przez lewicowy przekaz oskarżeń i kłamstw. Prawda ich nie interesuje.

Odpowiadając na słowa Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego podejmujemy walkę. Nie walczymy przemocą, ale prawdą inspirowaną modlitwą. Wierni nauce Papieża Polaka dziś w sposób szczególny musimy w swoim życiu zastosować jego rady i wskazania. Zachęcając do lektury „Naszego Dziennika” chcemy polecić włączenie się w inicjatywę modlitewną Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej #LekNaBielmo, o której informujemy na naszej stronie internetowej w zakładce mocny temat oraz na Facebooku oraz na Twitterze.

Krzysztof Gabriel Król

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Wspaniałym Paniom ślemy modlitwę i życzenia z okazji ich święta
Next post Oświadczenie przewodniczącego Episkopatu