„Zapowiedź walki z Kościołem”

Read Time:5 Minute, 0 Second

Platforma Obywatelska ze swoim liderem Donaldem Tuskiem promuje lewacką agendę, w której domaga się likwidacji religii w szkole. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej podczas spotkania z mieszkańcami położonej w woj. wielkopolskim Rokietnicy w s[osób stanowczy wyartykułował: – Nie powinniśmy mieć religii w szkołach. Tusk w swoim wystąpieniu podkreślał, że jest katolikiem, jednak sam Kościół nazwał -gigantycznym przedsiębiorstwem nastawionym na zysk i niezainteresowanym ewangelizacją. Tusk stwierdził również, że: -Jakby dzisiaj chodziło biskupom o ewangelizację i dobry kontakt z młodymi, to abp Marek Jędraszewski nie mówiłby o LGBT „tęczowa zaraza”, bo za takie słowa idzie się do piekła.

Zajęcia z religii były przewodniczący Rady Europejskiej chce zastąpić lekcjami z zakresu antropologii kultury. O swoim zamiarze mówi następujący sposób: – Nie będę udawał, że mam wyrobione zdanie na temat akurat konkretnie antropologii kulturowej, jako czegoś, co mogłoby zastąpić jako przedmiot religię w szkołach. Można domniemywać, że edukacja w zakresie antropologii kulturowej, którą zaproponował Donald Tusk, opierać się będzie na wyrastającej a antropologii neomarksistowskiej ideologii LGBT.

O zapowiedzi walki Platformy Obywatelskiej z lekcjami religii w szkole na łamach dzisiejszego wydania (13.03.2023) „Naszego Dziennika” w artykule „Zapowiedź walki z Kościołem”, pisze redaktor Rafał Stefaniuk, który o komentarz do sprawy poprosił ks. prof. Pawła Bortkiewicza oraz dr. Artura Dąbrowskiego, prezesa Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z artykułem red. Stefaniuka oraz oczywiście z całą gamą artykułów w bieżącym numerze gazety. Tekst z artykułu znajduje się poniżej

Krzysztof Król

Zapowiedź walki z Kościołem

Platforma Obywatelska ruszy na wojnę z lekcjami religii w szkołach?

Do grupy atakującej lekcje religii w szkołach dołączył Donald Tusk, były premier i przewodniczący PO. Podczas spotkania z mieszkańcami Rokietnicy (woj. wielkopolskie) poruszył kwestię szkolnej katechezy. Jak stwierdził – chociaż sam jest katolikiem, to dla religii nie ma miejsca w szkołach.

Należy się więc spodziewać ataku Platformy Obywatelskiej na lekcje religii tuż po wyborach? Wiele na to wskazuje. Naturalnym koalicjantem PO w walce z Kościołem jest Lewica. Działacze obu formacji jasno deklarują, że religia powinna być poza szkołą. Pewne kroki w tej materii już zostały podjęte. Częstochowa stała się pierwszym miastem w Polsce, gdzie rada miasta wprost opowiedziała się za odebraniem pieniędzy na finansowanie religii. – Religia była, jest i pozostanie przedmiotem ataków lewicy. Można powiedzieć wręcz, że ten atak stanowi swoiste DNA tożsamości lewicowej. Jest to o tyle ważne, że pozwala zidentyfikować ugrupowania, które niekiedy mienią się „chrześcijańskimi” poprzez przynależność do tak zwanej chrześcijańskiej demokracji, a w gruncie rzeczy okazują się na wskroś lewicowe i neomarksistowskie – mówi „Naszemu Dziennikowi” ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr, etyk z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Jednoznaczny cel

Platforma i Lewica domagają się za to zajęć o tematyce seksualnej i równościowej dedykowanych uczniom. – Wypowiedzi pana Donalda Tuska mają to znaczenie, że pozwalają jednoznacznie wskazać kierunek projektów reformy państwa i Narodu poprzez kierowaną przez niego formację polityczną – stwierdza ks. prof. Paweł Bortkiewicz. Te wypowiedzi są bardzo czytelne i nie pozostawiają złudzeń. –Wskazują jednoznacznie, że Tusk obrał strategię wojny i agresji, która prowadzić musi do polaryzacji społeczeństwa. Świadomie mówię „społeczeństwa”, ponieważ właśnie dzięki takim działaniom przestajemy być Narodem. Jest to budowanie kapitału politycznego, ale w sposób bardzo krótkowzroczny
i destrukcyjny – stwierdza etyk.

Podczas tego spotkania Donald Tusk określał się katolikiem. – Który Donald Tusk jest prawdziwy? Ten, który brał ślub kościelny i nazywa się katolikiem, czy ten, który domaga się legalizacji aborcji i walczy z religią? W kraju, który przewodniczący PO uważa za wzór – w Niemczech – religia jest w szkołach i nikt nie postuluje jej usunięcia. Religia w niemieckich szkołach – tak jak w polskich – jest wynikiem tradycji i przejętego prawa – wyjaśnia „Naszemu Dziennikowi” dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. Jak podkreśla, były premier przyjął taktykę atakowania wszystkiego, co
ważne i święte, tylko po to, aby przypodobać się osobom o lewackim myśleniu. – Jeżeli Donald Tusk atakuje religię, coś, co jest tak potrzebne młodym pokoleniom, a także nam wszystkim, a robi to tylko po to, aby przypodobać się lewackiemu elektoratowi, to czy jest jakaś granica, której ten człowiek nie przekroczy, byleby tylko drgnęło mu w sondażach? Mam wątpliwości – zauważa dr Artur Dąbrowski.

Z czym można wiązać wypowiedź Donalda Tuska o religii? – Prawo i Sprawiedliwość broni się w sondażach. A bezideowa i bezwyrazowa partia Donalda Tuska? Pomimo wielkich problemów gospodarczych nie jest w stanie zagrozić PiS-owi. Robi się więc wszystko, żeby tylko drgnęło w sondażach.
To jest sprawa skandaliczna – zwraca uwagę prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Walka o sumienia

Usunięcie religii ze szkół jest postulatem skrajnie populistycznym, nieodpowiedzialnym i niebezpiecznym. – Będzie miało wpływ jednoznacznie negatywny na młode pokolenia. Młody człowiek współcześnie jest osadzony w chmurze wirtualnej rzeczywistości, która dokonuje odwarstwienia jego życia od realizmu – podkreśla ks. prof. Paweł Bortkiewicz. Jak wyjaśnia, dokonuje odwarstwienia zwłaszcza w sferze wartości. – Religia daje szansę na stworzenie kontaktu z Bogiem, pogłębienie relacji międzyludzkich, a także osadzenie w świecie wartości. Pozbawienie młodego człowieka tej możliwości formacji rzuca go w przestrzeń pustki, a to prowadzi do samounicestwienia – ostrzega wykładowca akademicki.

Nie zmienia to faktu, że wewnątrz Kościoła pojawiają się głosy wzywające do gruntownej reformy nauczania lekcji religii. Ma to związek z obecnymi dużymi zmianami społecznymi, a także tendencją do wypisywania młodzieży ze szkolnej katechezy. To bezpośrednio wpływa na życie społeczne. Coraz mniej małżeństw jest zawieranych, rodzi się coraz mniej dzieci, a rozwody są prawdziwą plagą. Nie da się także ignorować wysokiego współczynnika samobójstw wśród najmłodszych. Jest to niewątpliwie efekt braków w duchowości młodych pokoleń.

– Decydujące dla głoszenia religii jest przede wszystkim świadectwo życia samych głosicieli. To jest bardzo konkretny apel do nas wszystkich – kapłanów, osób zakonnych i świeckich, do rodziców – o weryfikację naszego świadectwa wiary. Co do samego programu to sądzę, że w dobie współczesnych wyzwań
niewątpliwie powinien on zostać w pewnym zakresie tematycznym zmodyfikowany – akcentuje ks. prof. Paweł Bortkiewicz. Jak wskazuje dr Artur Dąbrowski, wojna Lewicy i Platformy z religią nie zniszczy Kościoła i wiary. – Komuniści głosili śmierć Kościoła, a skończyło się to tak, że ich już nie ma, a on dalej trwa – konkluduje prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Źródło „Nasz Dziennik”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Trzecia Niedziela Wielkiego Postu
Next post Szturm modlitewny w intencji Jurka