Komentarz Grzegorza Górnego na ataki wobec św. Jana Pawła II w Radio Jasna Góra

Read Time:1 Minute, 21 Second

O komentarz na temat oskarżeń św. Jana Pawła II o tuszowanie pedofilii na antenie Radia Jasna Góra red. Dariusz Ciszewski w „Rozmowie poranka” poprosił znanego publicystę i pisarza Grzegorza Górnego. W rozmowie z red. Ciszewskim, Grzegorz Górny zwrócił uwagę na fakt, że w przypadku oskarżeń papieża -„Prawda się sama nie obroni. Muszą istnieć ci, którzy opowiedzą się po stronie prawdy. Muszą istnieć świadkowie, ludzie odważni, którzy zaświadczą, jak było”.

Redaktor Górny zwraca uwagę na to, że w przypadku oskarżeń Jana Pawła II, mamy do czynienia z podobnymi działaniami, jak w przypadku papieża Piusa XII. To po śmierci papieży, w czasie kiedy odchodzą świadkowie ich życia, osoby które ich dokładnie pamiętają, kiedy dorasta nowa generacja, która nie pamięta tamtych czasów, rozpętuje się akcja przeciwko nim. Publicysta stwierdził również, że obecny atak jest pewnym rodzajem zemsty za to, co zrobił Jan Paweł II, a zwłaszcza -„za Jego postawę i nauczanie wobec najważniejszych kwestii, które są dzisiaj wyzwaniami dla wiary i współczesnego Kościoła”.

„Jan Paweł II był pierwszym papieżem, który wdrożył systematyczny plan zwalczania pedofilii wśród duchownych i zapobiegania procederowi tuszowania tego typu przestępstw” – podkreślił Grzegorz Górny i dodał, że ostatnie materiały atakujące Jana Pawła II „oparte na bardzo wątłym, niewiarygodnym i łatwym do podważenia materiale dowodowym”, a dokonuje się tego na podstawie „insynuacji, manipulacji, przeinaczeń, nieścisłości, bez obiektywizmu i ewidentnie ze złą wolą”, stwierdził redaktor Grzegorz Górny.

Polecamy Państwu odsłuchanie audycji. Jednocześnie informujemy, że w piątek – 17 marca gościem red. Dariusza Ciszewskiego w Radio jasna Góra będzie dr Artur Dąbrowski – prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, który odniesie się w eterze do ataków na osobę św. Jana Pawła II.

Mateusz Janik

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Śmierć ks. Franciszka Blachnickiego nastąpiła poprzez podanie ofierze śmiertelnych substancji toksycznych – ustalił IPN
Next post „Strach przed modlitwą” komentarz pro-live dr. Artura Dąbrowskiego dla „Naszego Dziennika”