„Uczciwa równowaga”

Read Time:1 Minute, 6 Second

„Jak to jest, że kiedy zabieram głos w sprawach Kościoła w życiu publicznym, zarzuca mi się mieszanie Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej w politykę? Jednak, kiedy przewodniczący Platformy Obywatelskiej zaledwie w dwa tygodnie po emisji znieważającego papieża reportażu, w oparciu o szemrane materiały bezpieki, to jak mniemam, nie mamy do czynienia z publicznym „mieszaniem się” w sprawy Kościoła

Stawianie tez na obalonej przez historyków narracji użytej w reportażu „Franciszkańska 3” oraz brnięcie w eksponowani w oparciu o posiłkującego się „Faktami i mitami” Ekke Oveerbeeka racji, dowodzi tego, że bardzo trudno jest się uwolnić, wyzwolić od wykreowanych przez mainstreamowe media „nieuzasadnionych rojeń”.

Jak można w dwa tygodnie po blamażu reporterskim TVN24 opierać się w dalszym ciągu na fake newsach twierdząc, że: „Jeśli były te sytuacje kamuflowania, ukrywania świadomego przez Jana Pawła II, to nikt nie powinien tego w żaden sposób akceptować”.

Apelujemy o powstrzymanie się od dalszego szkalowania osoby św. Jana Pawła II oraz frywolnego używania wyrwanych z kontekstu wypowiedzi papieża Franciszka, w kontekście papieża Polaka.

Jednocześnie ponawiamy apel o wniesienie debaty politycznej w Polsce na wyższy szczebel, którego wyznacznikiem jest obiektywnie rozumiana prawda. W końcu przecież -„im bardziej osoby i grupy społeczne starają się rozwiązywać problemy społeczne zgodnie z prawdą, w tym większym stopniu odstępują od samowoli i stosują się do obiektywnych wymogów moralności”.

Dr Artur Dąbrowski – prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Overbeek – Nie depcz przeszłości ołtarzy
Next post „Lęk apostoła jest pierwszym sprzymierzeńcem nieprzyjaciół sprawy”