Pomnik św. Jana Pawła II w Łodzi sprofanował aktywista LGBT i Młodzieżowego Strajku Klimatycznego

Read Time:1 Minute, 15 Second

Dziś okazało się, że policja zatrzymała osobę, która dopuściła się aktu profanacji i zniszczenia pomnika św. Jana Pawła II. Sprawcą okazał się zaangażowany w działalność Młodzieżowego Strajku Klimatycznego łódzki stał aktywista LGBT 25-letni Paweł Walenia.

Wizerunek Walenia – studenta Politechniki Łódzkiej, którego lansowano na wrażliwego ekologa, któremu na sercu leży nie tylko czyste powietrze, ale również walka o wszelkie prawa mniejszości, po wandalskim wybryku związanym z dewastacją pomnika Jana Pawła II, okazał się fikcją.

17 marca 2023 r. „wrażliwy” ekolog gościł w programie Radomira Witta „Kampania #BezKitu”, wyemitowanym w TVN. Podczas programu Walenia pytał prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o priorytetowe inwestycje miasta Warszawy, podkreślając przy tym, że nie znalazł wśród propozycji spraw znacząco wpływających na emisję miasta.

Wcześniej jednak profanator pomnika wziął udział w spotkaniu agitacyjno-wyborczym z Donaldem Tuskiem, które maiło miejsce w Łodzi w dniu 28 lutego 2023 r. Podczas spotkania reprezentował środowisko związane z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym. W trakcie krótkiego wystąpienia pytał przewodniczącego PO o kwestie związane z edukacją klimatyczną społeczeństwa ze strony Koalicji Obywatelskiej oraz zamkniecie kopalni odkrywkowej w Bełchatowie.

Jak widać zapowiadane „opiłowywanie katolików”, tym razem rękoma aktywisty LGBT, trwa. W przypadku profanacji pomnika św. Jana Pawła II w Łodzi, zamiast piły użyto farb barwy żółtej, czerwonej i białej, by w rocznicę śmierci papieża zadrwić na uczuciach osób wierzących. Nie czarujmy się, tak biegły w mediach społecznościowych sprawca profanacji, zainspirowany publikacją Overbekka, kreśląc napis na cokole pomnika „Maxima culpa”, nie mógł nie wiedzieć o tym, że holenderski dziennikarz opierał się na fałszywych materiałach bezpieki.

Artur Dąbrowski

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Refleksja na Wielki Piątek
Next post Minister Stanisław Szwed i minister Piotr Cieplucha gośćmi w audycji „Senior w eterze”