Światowy Dzień Książki

Read Time:47 Second

„Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy” pisał Cicero. Jeżeli przypomnimy sobie jaką postawę względem książek prezentował Erazm z Rotterdamu, to z pewnością w dniu dzisiejszym wyląduje w naszych dłoniach dobra, wartościowa lektura.

Erazm swoją miłość do książek zawarł w słynnej wypowiedzi: „Gdy mam trochę pieniędzy, kupuję książki, jeżeli coś mi zostaje, kupuję jedzenie i ubrania”. Oczywiście, nikt z nas nie musi sprzedawać rzeczy, żeby kupić dobrą książkę, czy też oszczędzać na ubraniach, by wybrać dobrą lekturę.

Warto w Światowym Dniu Książki poświęcić wolny czas na lekturę ważnej dla nas książki. A może warto zrobić coś więcej, zagłębić się dziś w najważniejszej dla chrześcijanina księdze, jaką jest Pismo Święte.

Kiedy zaprzyjaźnimy się z książkami, to z pewnością szybko przyznamy rację Herbertowi twierdzącemu, że: „Cierpliwy głos książki poucza”. Jeżeli zrozumiemy prawdę i moc słów św. Hieronima, że „Nieznajomość pisma Świętego, jest nieznajomością Chrystusa”, wówczas zapałamy miłością do Biblii. Zatem pora oddać się lekturze Pisma Świętego.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Mamy dziś do czynienia z próbą piątego rozbioru Polski” – kard. Gerhard Müller
Next post „Abyśmy uznali Stwórcę naszego, który jest jedynym Bogiem” – św. Wojciech patron Polski i Akcji Katolickiej