Trwa Tydzień Biblijny

Read Time:55 Second


#TydzieńBiblijny
#CzytajBiblię

Tegoroczne hasło Tygodnia Biblijnego brzmi: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego”. Zachęca nas ono do zgłębiania tajemnicy Kościoła oraz bezpośrednio nawiązuje do tegorocznego hasła programu duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Niezwykły dokument o jedyności i powszechności zbawczej Jezusa Chrystusa i Kościoła #DeklaracjaDominusJesus stanowi doskonały komentarz do wielu tekstów Pisma Świętego mówiących o Kościele.

Zestawiając cytaty z Deklaracji „Dominus Jesus” z tekstami Pisma Świętego dotyczącymi Kościoła, szybko przekonujemy się o tym, że istnieje historyczna ciągłość zakorzeniona w sukcesji apostolskiej pomiędzy Kościołem założonym przez Chrystusa i Kościołem katolickim. Z pewnością warto jeszcze zapoznać się z zapisami „Katechizmu katolickiego” sporządzonego przez orędownika sprawy niepodległości polskiej, kardynała Piotra Gasparriego.

„Jezus Chrystus ustanowił Kościół po to, aby dalej pełnił na świecie Jego zadanie, aby mianowicie w Kościele i przez Kościół aż do skończenia świata ludziom były przydzielane owoce Odkupienia, dokonanego na krzyżu” – uczy nas włoski purpurat, który opracował dla Ojca Świętego „Katechizm Św. Piusa X”.

Zgłębiając treści zawarte w Piśmie Świętym, szczególnie w trwającym Tygodniu Biblijnym, pamiętajmy o cennych słowach św. Hieronima, który przypomina nam, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

Artur Dąbrowski

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Abyśmy uznali Stwórcę naszego, który jest jedynym Bogiem” – św. Wojciech patron Polski i Akcji Katolickiej
Next post 40 pierwszoklasistów w Niemczech powtórzy klasę – efekt edukacji multikulti