9. rocznica kanonizacji Jana Pawła II patrona Akcji Katolickiej

Read Time:59 Second

27 kwietnia 2014 r. papież Franciszek kanonizował św. Jana Pawła II. Dokładnie dziś mija 9. rocznica kanonizacji polskiego papieża. Warto przypomnieć fakt, że uroczystość kanonizacyjna, podobnie jak i beatyfikacja w 2011 r. odbyły się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego – święto ustanowione przez Jana Pawła II w 2000 roku, podczas kanonizacji siostry Faustyny, orędowniczki Bożego Miłosierdzia. W uroczystościach kanonizacyjnych uczestniczyło milion wiernych z całego świata, w tym sto tysięcy Polaków.

Dziś członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, wdzięczni za dar kanonizacji, w dobie licznych ataków na osobę papieża Jana Pawła II łączą się ze sobą duchowo w godzinie Apelu Jasnogórskiego, zawierzając swoją pracę apostolską swojemu patronowi.

W homilii kanonizacyjnej Franciszek powiedział m.in., że: „W posłudze Ludowi Bożemu Jan Paweł II był papieżem rodziny. Kiedyś sam tak powiedział, że chciałby zostać zapamiętany jako papież rodziny„. Dziękując Bogu za dar św. Jana Pawła II, módlmy się o to, abyśmy pozostali wierni jego dziedzictwu i nauczaniu.  

Boże, bogaty w miłosierdzie, z Twojej woli święty Jan Paweł II, papież, kierował całym Kościołem, spraw, prosimy, abyśmy dzięki jego nauczaniu z ufnością otworzyli nasze serca na działanie zbawczej łaski Chrystusa, jedynego Odkupiciela człowieka. Amen.

Ks. Radosław Rychlik – asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Już prawie 20 tysięcy osób wysłało skargi do KRRiT na reportaż TVN szkalujący Jana Pawła II
Next post Chorzów – Akt profanacji