Sprawca profanacji krzyża w Chorzowie ujęty

Read Time:49 Second

Policja zatrzymała sprawcę, który sobotę 29 kwietnia w Chorzowie przed kościołem św. Jadwigi dokonał profanacji krzyża. Z informacji do których dotarli dziennikarze wynika, że sprawca na skutek popełnionego czynu doznał obrażeń, na skutek czego trafił na SOR. Dzięki zabezpieczeniu dowodów na miejscu zdarzenia i ustaleniu miejsca pobytu osoby w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym wykryto sprawę.

Krzyż sprofanował nietrzeźwy 18-latek, który pod wpływem alkoholu zdecydował się na chuligański wybryk. Zatrzymanemu osiemnastolatkowi przedstawiono zarzut z art. 288 kk: „§ 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.

Sprofanowany krzyż w 1956 r. ufundował prześladowany przez aparat komunistycznej bezpieki ks. Gerard Bańka. Granitowy krzyż stał na postumencie z napisem: „Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat”. Na całe szczęście zachował się w całości. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób zostanie naprawiony”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Rada Stała KEP na temat nadchodzących wyborów
Next post Co zrobić z prawdą w świecie pełnym kłamstwa?