Promocja ideologiczna i drag queens na Eurowizji

Read Time:1 Minute, 28 Second

W trakcie drugiego półfinałowego koncertu Eurowizji 2023 nie obyło się bez kontrowersji. Oczekującym na wynik półfinału Eurowizji widzom zaserwowano genderowe show z udziałem trzech drag queens oraz towarzyszących im tancerzy. Scena w Liverpoolu poza „promocją” mężczyzn przebranych w stroje kobiet, stała się miejscem promocji typowo lewackiego przekazu: „Bądź Kim Chcesz Być”.

Chciałoby się powiedzieć, że muzyka w swym założeniu ma łagodzić obyczaje, jednak w tym przypadku stała się nośnikiem, narzędziem rewolucji kulturowej i wylewu hejtu na reprezentującą Polskę w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji Blankę Stajkow. Wulgarne i pełne agresji wpisy publikowane w Internecie podważały wygląd, wartości, talent, czy kompetencje naszej reprezentantki na Eurowizji. Dodatkowo, w celu dogłębnego upokorzenia piosenkarki, przekaz wzmocniono stosownie dobranym obrazem.

Hejterzy dając upust swemu płytkiemu myśleniu oraz leczeniu licznych kompleksów, ukryli się za wieloma fejkowymi kontami w mediach społecznościowych. Z nich również rozpoczęli swój ostrzał pogardy. Z pozoru nierozpoznawalni i ufortyfikowani w facebookwych, twitterowych i tiktokowych  szańcach, rozpoczęli swój atak nie przebierając w środkach. Wychodząc z założenia, że „cel uświęca środki”, do zaatakowania młodej dziewczyny nie zawahali się użyć symboliki religijnej.

Tchórzliwi i zakompleksieni hejterzy, pamiętajcie, że zarówno zło wyrządzone zło, jak i dobro, wraca do człowieka. Kodeks karny mówi wyraźnie, że ten, „Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku” (Art. 216 k. k.). Również publikacja wizerunku Bianki w stroju Matki Bożej jest łamaniem prawa, ponieważ ten, -„Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej.(…) podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2” (Art 196 k.k.).

Znieważanie osoby i obraza uczuć to przestępstwa. Nie wolno tego robić, ponieważ wyrządzają się w ten sposób krzywdę drugiemu człowiekowi, czy też grupie osób wierzących.

Artur Dąbrowski

Zdjęcia – zrzut z ekranu youtube.com/twitter.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Choć to szaleństwo, jest w nim przecie metoda”
Next post Tylko orły szybują nad granią” – Pamiętamy o Grzegorzu Przemyku