Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Read Time:1 Minute, 1 Second

Na dzisiejsze świętowanie polecamy Państwu refleksję arcybiskupa Fulltona Sheena

Nasz Pan nie wstąpił do nieba bezpośrednio po Zmartwychwstaniu, lecz pozostał na ziemi przez czterdzieści dni, rozmawiając z Apostołami o Królestwie Boga. To podczas tych dni nakreślił szczegóły swojego Kościoła, który, zgodnie z zapowiedzią Chrystusa, miał się przejawić w sposób widzialny w dzień Pięćdziesiątnicy.

„Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga” (Mk 16, 19). Słowo „zasiadł” jest metaforycznym określeniem wiecznego odpoczynku, który Chrystus wysłużył swoim zwycięstwem nad grzechem. Wyrażenie „po prawicy” jest symbolem Jego mocy wiecznego wstawiennictwa za nami u Ojca Niebieskiego.

Wniebowstąpienie Chrystusa jest gwarancją naszego własnego wniebowstąpienia po dniu Sądu Ostatecznego. Choć jeszcze nie wstąpiliśmy do nieba w ciele, cieszymy się wzięciem do nieba naszych dusz, jednoczących się z Nim. Odnajdujemy nasz prawdziwy dom w niebie. To na niebo spoglądamy oczekując zbawiennego nadejścia naszego Pana, Jezusa Chrystusa; ukształtuje On na nowo nasze spokorniałe ciało na wzór swojego uwielbionego Ciała – tak skuteczna jest Jego moc, że wszystkie rzeczy stają się Mu posłuszne.

O niebiański Magnesie, w każdej Komunii przyciągaj nasze ciało i krew do Twego Ciała i Twej Krwi, abyśmy – naśladując już Ciebie w sercu – mogli później wstąpić do nieba z Tobą w ciele!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Poradnictwo senioralne cieszy się dużym zainteresowaniem
Next post Tęczowy ekumenizm z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii Bifobii i Transfobii.