#DumniZsercaJezusa

Read Time:1 Minute, 42 Second

Od kilkudziesięciu lat środowiska lgbt + określają czerwiec miesiącem „Miesiącem dumy”, podczas którego organizują obsceniczne „parady równości”. Dla katolików czerwiec pozostaje zawsze miesiącem dumy z Serca Jezusowego oraz szczególnym czasem uwielbienia Boga w sakramencie Eucharystii podczas procesji Bożego Ciała.

Papież Pius XII w encyklice „Haurietis aquas” pisał, że: „Nie można wprost zliczyć tych wszystkich łask, które z kultu Najświętszego Serca Jezusa spłynęły na ludzi; ile dusz oczyściły z grzechów, obdarzyły niebiańską radością, pobudziły do zdobywania wzniosłych cnót”. Dlatego Czcigodny Sługa Boży Pius XII uczył nas rozumieć, że kult Najświętszego Serca Jezusa w swojej istocie jest kultem miłości. Jest to ten rodzaj miłości, „którą nas Bóg umiłował”.

Nabożeństwo czerwcowe przypomina nam o tym, że z przebitego Serca Zbawiciela narodził się Kościół. W tym sercu Zbawiciel ukrył papieża, biskupów, kapłanów, osoby konsekrowane oraz laikat. Na uwagę zasługuje fakt, że 10 czerwca 1675 r. Pan Jezus w swoim objawieniu powiedział do św. Małgorzaty Alacoque, iż najbardziej zasmuca Go postawa osób Bogu poświęconych. -„Oto Serce, które tak bardzo umiłowało ludzi, że nie szczędziło niczego aż do zupełnego wyniszczenia się dla okazania im miłości, a w zamian za to doznaje od większości ludzi tylko gorzkiej niewdzięczności, wzgardy, nieuszanowania, lekceważenia, oziębłości i świętokradztw, jakie oddają mu w tym Sakramencie Miłości. Lecz najbardziej boli Mnie to, że w podobny sposób obchodzą się ze Mną serca służbie mojej szczególnie poświęcone”.

Nikt z nas nie jest wolny od grzechów i braku miłości. Jednak Bóg nigdy z nas nie rezygnuje. Świadomi własnych słabości polecajmy w czerwcu kapłanów promujących lgbt i bywających na nabożeństwach promujących ideologię gender. Módlmy się za liderów niemieckiej drogi synodalnej, którzy domagają się błogosławienia związków jednopłciowych i kapłaństwa kobiet.

Bądźmy w czerwcu dumni z Serca Pana Jezusa. Módlmy się o to, aby Serce Jezusa, źródło życia i świę­tości, w którym mieszka ca­ła pełnia Bóstwa, było inspiracją do ukochania Tradycji i depozytu wiary Kościoła Świętego.

Pozdrawiamy Cię, Najświętsze Serce Jezusa, Serce naszego Zbawiciela, żywe i niewyczerpane źródło szczęścia i życia wiecznego, nieskończona skarbnico Bóstwa. Ty jesteś naszą ucieczką, naszym ukojeniem, naszym wszystkim – Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej.

Artur Dąbrowski

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post #NajwiększySkarbNarodu – Inicjatywa na Dzień Dziecka
Next post „Nawracanie” na marksizm