Idziemy za Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie

Read Time:1 Minute, 25 Second

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa uczestnicząc we Mszy świętej oraz uroczystej procesji, uświadamiamy sobie, że „Kościół żyje dzięki Eucharystii”.

Eucharystia jako sakrament życia katolickiego jest również pewną formą pytania o stan mojej duchowej kondycji oraz stan mojego chrześcijaństwa w życiu codziennym. Cenną uwagę w encyklice „Mediator Dei” zostawił nam Czcigodny Sługa Boży papież Pius XII, przypominając nam, że: „Msza odprawia się w imieniu Chrystusa i Kościoła, i że Ofiara Eucharystyczna nigdy nie pozostaje bez owoców, nawet i społecznych, choćby ją kapłan sprawował bez żadnego ministranta”.

Jeżeli Ofiara Eucharystyczna, jak uczy papież, niesie ze sobą owoce w jej społecznym wymiarze, to pomyślmy przez chwilę, jakich rzeczy moglibyśmy dokonywać w życiu społecznym, gdybyśmy nie tylko uwierzyli tym słowom, ale żyli ich mocą i mocą Jezusa obecnego Eucharystii. W dobie permanentnej indoktrynacji ateistycznego komunizmu w Polsce dokładnie rozumiał to ksiądz Jerzy Popiełuszko.

Błogosławiony ks. Jerzy, w ostatnie Boże Ciało w życiu dniu 21 czerwca 1984 r., w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu mówił: „Wiara nie może ograniczać się tylko do samego aktu wiary, nie wystarczy pójść w dniu dzisiejszym na procesję, nie wystarczy raz w tygodniu być na mszy świętej. Za mało również samo korzystanie z sakramentów świętych. Jeżeli nasza wiara nie przekroczy progu świątyni i nie pójdzie z nami jako droga naszego życia, w naszą codzienność, do naszych rodzin do naszego środowiska to będzie to wiara bez uczynków, a taka wiara jest martwa, niewiele znacząca. Taka właśnie wiara daje ludziom niewierzącym argumenty, do tego aby uznać bezzasadność naszej wiary, jej nieprzydatność w życiu”.

W dniu dzisiejszym, w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Kłobucku sumę odpustową sprawował oraz uroczystą procesję poprowadził asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej Ks. Radosław Rychlik.

Krzysztof

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Chleb żywy i życie dający
Next post Pozdrawiamy w Dniu Przyjaciela