Tydzień okiem prezesa

Read Time:2 Minute, 31 Second

Przez tydzień uzbierało się kilka ważnych kwestii, w których interweniowaliśmy jako Akcja Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej. Monitoring wydarzeń na świecie i w Polsce pokazuje nam wyraźnie, że mamy do czynienia nie tylko z inwazją rewolucji kulturowej w obrębie świata, Europy, Polski, ale również Kościoła.

1. Podziękowaliśmy TV Trwam za dwadzieścia lat posługi i troski o prawdę. Mieliśmy okazję złożenia osobistych życzeń o. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR.

2. Interweniowaliśmy w kwestii satanistycznego Mystic Festival odbywającego się w Boże Ciało, w kolebce Solidarności. Pozwolono na to by satanistyczne ryki, prowokacje, profanacje i obrazę uczyć religijnych osób wierzących.

3. Informowaliśmy, że 82% amerykańskich kapłanów obawia się fałszywego oskarżenia o przestępstwa seksualne. Tutaj powołaliśmy się na badania przeprowadzone przez naukowców Katolickiego Uniwersytetu w Waszyngtonie.

4. Zwracaliśmy uwagę na fakt prowokacyjnego wpisu lewackiego działacza i aktywisty lgbtq Barta Staszewskiego, który narzekał na zablokowanie całej ulicy przez katolików podczas procesji Bożego Ciała. Dr Artur Dąbrowski pyta Staszewskiego o to, jak zareagowałby na to, gdyby AK użyła jego opisu do zrelacjonowania tzw. parady równości. Z pewnością Staszewski złożyłby na nas doniesienie do Prokuratury z powodu homofobii transfobii bifobii. W końcu pogardą dla katolicyzmu to fundament ruchu lgbt+, stwierdza Artur Dąbrowski.

5. Uczestniczyliśmy w pielgrzymce „Naszego Dziennika”, którego redaktorzy w raz rodzinami przybyli na Jasną Górę dziękując Panu Bogu za 25 lat istnienia gazety. Mszy św. przewodniczył o. G. Moj CSsR.

6. Informowaliśmy o fakcie wywieszenia przez ambasadę USA przy Stolicy Apostolskiej w Watykanie wywieszenia w ramach czerwcowego Miesiąca Dumy Gejowskiej flagi lgbtq. Pracownicy zapewnili, że stoją murem po stronie społeczności lgbtq. Dlatego sprzeciwiają się wszelkim formom dyskryminacji środowiska z powodu tego, kim są i kogo kochają.

7. Podczas VII Pielgrzymki Środowiska Narodowego na Jasną Górę swój wykład do pątników wygłosił dr Artur Dąbrowski.

8. W wywiadzie dla „Naszego Dziennika” dr Artur Dąbrowski odniósł się do decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, w której potwierdzono, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie może być bierna w sprawach homofobii w mediach, jest dowodem na to, że „marsz przez instytucje w naszej ojczyźnie ma się po prostu dobrze. Już dawno temu Antonio Gramsci mówił wyraźnie, że najważniejszą misją  socjalizmu jest „przechwycenie kultury”. Dlatego w wymiarze globalnym liberalnej lewicy udało się przechwycić nie tylko kulturę, edukację i media, ale również organizacje międzynarodowe i systemy prawne. Niestety, na rodzimym gruncie, zignorowaliśmy zmiany, które naszej kulturze narzucili aktywiści lewicy. Niestety, wiele mediów, w tym mediów katolickich, milczało na temat zagrożeń płynących z ideologii gender i zajęło się promocją bezwyrazowej obcej depozytowi wiary eklezjologii inkluzywnej. Jasny i czytelny przekaz Radia Maryja, Telewizji Trwam i „Naszego Dziennika”, przyczynił się do demaskowania zagrożeń płynących z antykultury. 

9. Zwróciliśmy uwagę na fakt, że Joe Biden „Dziś Dom Ludu wysyła jasne przesłanie do kraju i do świata. Amerykanie to o naród dumy”. Przypomnieliśmy poprzez aplikację Twitter, że Kościół w USA wysłał jasne przesłanie do wiernych z kraju i ze świata twierdząc, że: „Biden udaje, że jest katolikiem i wprowadza ludzi w błąd”. W tym celu przytoczyliśmy prezydentowi USA wypowiedź arcybiskupa Kansas City Joseph Naumann.

Mateusz

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Jubileusz Ojca Jana Poteralskiego
Next post Sztuczna inteligencja animowała ewangelickie nabożeństwo